Γουέστ Χαμ – Μάντσεστερ Σ. 0-0 (5-3 πεν.) : Αποκλεισμός μετά από πέντε χρόνια (hls)
H Μάντσεστερ Σίτι δεν θα διεκδικήσει φέτος το Carabao Cup. Η Γουέστ Χαμ του Ντέιβιντ Μόγιες την απέκλεισε στην διαδικασία των πέναλτι με 5-3 (0-0 ο κανονικός αγώνες. Αποκλεισμός μετά από τέσσερις συνεχόμενες κατακτήσεις του τροπαίου για την ομάδα του Γκουαρδιόλα.
Πρέστον-Λίβερπουλ 0-2: Πρόκριση κάνοντας τα… βασικά (hls)
Με μία εντελώς διαφοροποιημένη ενδεκάδα σε σχέση με το ματς πρωταθλήματος με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η Λίβερπουλ δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά τελικά πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Carabao Cup.
Νις – Μαρσέιγ 1-1: Μοιρασιά σε μέτριο ματς
Στο εξ αναβολής ματς της 3ης αγωνιστικής που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών στο ουδέτερο γήπεδο της Τρουά Νις και Μαρσέιγ έμειναν στο 1-1, σε 90λεπτο με λίγες καλές στιγμές και για τις δύο ομάδες

Ρεάλ-Οσασούνα 0-0: Νέα απώλεια στη Μαδρίτη!
Mε εξαιρετική ανασταλτική λειτουργία η Οσασούνα κράτησε τη Ρεάλ στο 0-0 στη Μαδρίτη και με την τέταρτη ισοπαλία στη σεζόν έφτασε τους 19 βαθμούς στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Δυο δοκάρια στο ματς.
video
Κιβρακίδης: «Συγγνώμη που είμαστε τελευταίοι, θα αλλαξουν τα πράγματα» (vid)
Το σχόλιο του Κυριάκου Κιβρακίδη μετά τον αποκλεισμό από τον Παναθηναϊκό στο Κύπελλο, καθώς και για το ότι ο Ατρόμητος βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα της Super League.