Το Κονγκό νίκησε και περιμένει… (pics)

Το Κονγκό με πρωταγωνιστή τον Μπακαμπού (2 γκολ) έκανε περίπατο κόντρα στη Ζιμπάμπουε στο τελικό 4-0.

Το Κονγκό με πρωταγωνιστή τον Μπακαμπού (2 γκολ) έκανε περίπατο κόντρα στη Ζιμπάμπουε στο τελικό 4-0. Πλέον περιμένει τα αποτελέσματα των υπολοίπων αγώνων για να περάσει ως καλύτερη ομάδα από τις τρίτες των ομίλων.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Μπολινγκί έβαλε μπροστά την άλλοτε δημοκρατία του Ζαίρ. Μετά ανέλαβε δράση ο πρώην επιθετικός της Βιγιαρεάλ που πλέον αγωνίζεται στη Κίνα και το Πεκίνο με τη φανέλα της Γκουοάν.

Ο Σεντρίκ Μπακαμπού στο 34ο λεπτό αξιοποίησε τη πάσα του Ισαμά γράφοντας το 2-0 και στο 65ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ασομπαλόγνκα που είχε περάσει στο ματς με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στη θέση του Μπολινγκί.