Καλός αλλά ηττημένος ο Μήτρου Λονγκ

Ο Ναζ Μήτρου Λονγκ πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στην ήττα 97-99 των Κλίβελαντ Καβαλίερς από τους Σαν Αντόνιο Σπερς για το Summer League του ΝΒΑ.

Ο Ναζ Μήτρου Λονγκ πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στην ήττα 97-99 των Κλίβελαντ Καβαλίερς από τους Σαν Αντόνιο Σπερς για το Summer League του ΝΒΑ. Ο ομογενής παίκτης σημείωσε 16 πόντους και μοίρασε οκτώ ασίστ σε 29,5 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε και τέσσερις ασίστ.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Λόνι Ουόκερ, ο οποίος σημείωσε 20 πόντους, ενώ στους 19 πο΄ντους σταμάτησε ο Ντίλαν Ντουίνλετ για τους “Καβς”. Τα “σπιρούνια” κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, κυρίως λόγω της εμφάνισής του στην τρίτη περίοδο, όπου με σκορ 27-19, κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ. Οι Καβαλίερς είχαν προηγηθεί στο ημίχρονο με 46-45.