Φιλική ήττα για τον ΟΦΗ (video)

Στο πρώτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας με αντίπαλο τη Μπέρσχοτ, ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 2-0 από το βέλγικο σύλλογο.

Η Μπέρσχοτ άνοιξε το σκόρ μόλις στο 1ο λεπτό, όταν ο Μπρόνιο πήρε τη μπάλα, μετά από σέντρα από την αριστερή πλευρά στο ύψος του πέναλτι και με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 1-0.

Οι Κρητικοί είχαν ευκαιρίες με τον Τσιλιανίδη στο 13′ και τον Ναμπί στο 15′ , στο 22΄ ο Τσιλιανίδης τραυματίστηκε και αποχώρησε από το ματς, ενώ οι Βέλγοι στο ίδιο λεπτό έκαναν το 2-0 με τον Σέιχερς.

Στο δεύτερο μέρος έγιναν αρκετές αλλαγές και από τις δύο ομάδες και ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να αλλάξει τα δεδομένα στο παιχνίδι.