Σκόραρε ο Μυστακίδης, το γύρισε η Λαμία με Σάλιακα

Η ομάδα του Μάκη Χάβου νίκησε (2-1) σε φιλικό παιχνίδι τον Ν.Π.Σ. Βόλος.

Ο Ν.Π.Σ. Βόλος προηγήθηκε στο φιλικό παιχνίδι που έγινε στο ΔΑΚ Λαμίας, η ομάδα του Μάκη Χάβου το γύρισε και πήρε τη νίκη.

Ευκαιρία για συμπεράσματα είχαν οι δύο προπονητές, Μάκης Χάβος και Χουάν Φεράντο.

Στο σκορ προηγήθηκε ο Ν.Π.Σ. με τον Μυστακίδη που ανενόχλητος στη μεγάλη περιοχή της Λαμίας έκανε το 0-1 στο 37′. Το 0-1 ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Η Λαμία γύρισε το παιχνίδι στο β’ μέρος. Το 1-1 έγινε στο 57′ με υπέροχο «ψαλιδάκι» του Δημούτσου, ύστερα από σέντρα του Τομάς.

Το 2-1 έγινε στο 74’ με τον Σάλιακα, ο οποίος εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα.

ΛΑΜΙΑ: Θεοδωρόπουλος, Σκόνδρας, Ασίγκμπα, Βύντρα, Πλιάτσικας, Μπεχαράνο, Μπουλούλης, Τομάς, Καραμάνος, Τσούκαλος, Τουράμ.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Βελλίδης, Σάλιακας, Βάντερσον, Ράμος, Δημούτσος, Ρόμανιτς, Ανάκογλου, Καραγιάννης Αλ., Κωστίκα, Κουδουνάς, Νικολόπουλος, Κουτσοποδιώτης, Καραγιάννης Χρ.

Ν.Π.Σ. ΒΟΛΟΣ: Γκαραβέλης, Φεράρι, Μήτογλου (Διαμάντης), Δημόπουλος, Τσοκάνης, Λύραντζης, Κυζιρίδης, Μπαλογιάννης, Μυστακίδης, Σαρμιέντο, Μάντζης.
Στο β’ μέρος έπαιξαν και οι: Καραγκιόζης (Κραβαρίτης), Ντεντάκης, Τσαούσης, Μπασόνγκ, Διαμάντης (Κορνέζος), Ατιγιαλάχ, Συμελίδης, Ζοάο, Μαξ, Ηλιόπουλος, Γέντρισεκ.