Προϋποθέσεις για γκολ παρά τους γρίφους σε Μασαχουσέτη, Βρυξέλλες και Γκέτεμποργκ

Τα πιο πολλά γκολ του International Champions Cup έχουν γκολ. Η αποψινή παρτίδα της Μίλαν με την Μπενφίκα έχει προοπτική με τις δύο ομάδες ορεξάτες να το κάνουν.Στις λεπτομέρειες θα κριθούν οι συναντήσεις της Στοκχόλμης, του Γκέτεμποργκ με σημείο "κλειδί" την σταθερότητα στο γκολ!

Το ξεκίνημα στο Βελγικό πρωτάθλημα είχε γκολ δίχως πολλές εκπλήξεις, χθες.

Σήμερα πάντως υπάρχουν γρίφοι στις Βρυξέλλες για την αστάθεια της Άντερλεχτ απέναντι στην απρόβλεπτη Οστάνδη.

Στην Σουηδία οι λεπτομέρεις θα κρίνουν τα ματς της Στοκχόλμης και του Γκέτεμποργκ. Η Τζουργκάρντεν ποντάρει στην φιλοδοξία και την σταθερότητά τηςκαι η Νόρσεπιγκ στην ικανότητα του εκτός έδρας γκολ!

Πιο αμφίρροπα τα παιχνίδια σε Έουπεν, Νταντί και Άαρχους όπου οι φιλοξενούμενοι θα διεκδικήσουν με αξιώσεις τη νίκη! Το ίδιο ισχύει για τα ματς του Κορκ και του Ροβανιέμι, λαμβάνοντας υπόψη την όχι καλή κατάσταση των γηπεδούχων.

Στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού τα πιο πολλά παιχνίδια του ICC έχουν γκολ! Είναι αγώνες προετοιμασίας με διάθεση δημιουργίας κι όχι τόσο έμφαση στην ανασταλτική τακτική.. Οι διοργανωτές δεν πληρώνουν γι’ αυτό εξάλλου!

ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΡΟΛΙ :

ΣΟΥΗΔΙΑ, Allsvenskan (16.00 Novasports 1HD) Djurgården – Häcken : 1 Draw No Bet (1,43)
ΔΑΝΙΑ, Superligaen (17.00) AGF – Midtjylland : Goal/Goal  (1,48)
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ, Veikkausliiga (17.00) RoPS – Inter Turku :  Χ2  (1,25)
ΙΡΛΑΝΔΙΑ, Airtricity League (18.00) Cork City – Shamrock Rovers : Under 2,5 (1,47)
ΒΕΛΓΙΟ, Jupiler Pro League (21.00) AS Eupen – Antwerp :  Goal/Goal (1,57)

ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΖΗΤΟΥΜΕΝΑ :

ΒΕΛΓΙΟ, Jupiler Pro League (15.30) Anderlecht – KV Oostende : Goal/Goal & Over 2,5 (2,05)
ΣΚΩΤΙΑ, League Cup (17.00) Dundee FC – Inverness CT :  2 Draw No Bet (2,00)
ΣΟΥΗΔΙΑ, Allsvenskan (18.30) IFK Göteborg – Norrköping : Away team to score 1st half (2,02)

ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΙΟ :

INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP (22.05 Novasports 2HD) Milan – Benfica : Goal/Goal & Over 2,5 (1,82)

** Χθες η στήλη πρότεινε για το Μονό Σημείο το Goal/Goal & Over για το ματς της Βασιλείας με την Σεντ Γκάλεν (1,85) όπου οι φιλοξενούμενοι νίκησαν με σκορ 1-2