Ιρλανδικό «ντους» στο Μαυροβούνιο!

Τα πάνω – κάτω έφερε η Λίνφιλντ στην Ποντγκόριτσα, αποκτώντας ένα σημαντικό αβαντάζ για την πρόκριση στα πλέϊ-οφ του Γιουρόπα Λιγκ, Η ομάδα της Βόρειας Ιρλανδίας παρότι βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, με δύο γκολ του Κιρκ Μίλαρ πήρε τη νίκη με σκορ 1-2

Τα πάνω – κάτω έφερε η Λίνφιλντ στην Ποντγκόριτσα, αποκτώντας ένα σημαντικό αβαντάζ για την πρόκριση στα πλέϊ-οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Η Σουτιένσκα από το Μαυροβούνιο μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με γκολ του Νταμίρ Κοβάσεβιτς μόλις στο 11ο λεπτό.

H ομάδα της Βόρειας Ιρλανδίας κάθε άλλο πάρα έχασε τα πιστεύω της κι αφού άντεξε τον ενθουσιασμό των γηπεδούχων, μπόρεσε να ισορροπήσει τον αγώνα.

Στο 38ο λεπτό ο Κιρκ Μίλαρ ισοφάρισε σε 1-1 και ο ίδιος παίκτης στο 65’ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.
Πλέον η ομάδα του Μπέλφαστ έχει το σοβαρό πλεονέκτημα ενόψει του δεύτερου αγώνα την επόμενη εβδομάδα με στόχο το ένα εκατομμύριο λιρων που θα πάρει ως μπόνους για την είσοδό της στα πλέϊ-οφ