Ο Τζούριτς κόντρα σε Πανταλέων και Φράγκο

10/04/2012 • 13:15
Ελληνική μονομαχία στα ημιτελικά του Καμπιονάτο. Ο Δημήτρης Τζούριτς με την φανέλα της Τρεντίνο θα μονομαχήσει για την πρόκριση στον τελικό του κορυφαίου πρωταθλήματος του κόσμου με αντίπαλο τη Λατίνα των Πανταλέοντα και Φράγκου. Η Τρεντίνο για να προκριθεί στα ημιτελικά νίκησε 3-0 σετ (25-22, 25-17, 25-17) τη Ρόμα με τον Τζούριτς να αναδεικνύεται σε MVP της αναμέτρησης με 10 πόντους.

Η Λατίνα ξεπέρασε με επιτυχία το εμπόδιο της Μόντενα την οποία κέρδισε 3-1 σετ (19-25, 25-20, 25-23, 25-23) με τον Πανταλέοντα να έχει πέντε πόντους και τον Φράγκο να προσθέτει εφτά. Στα ημιτελικά του Ιταλικού πρωταθλήματος προκρίθηκε η Ματσεράτα η οποία νίκησε 3-1 σετ την Μόντζα του Ρουμελιώτη (δεν αγωνίστηκε) και η Κούνεο που νίκησε 3-0 σετ την Πιατσέντζα. Τα ημιτελικά που κρίνονται στις δύο νίκες ξεκινούν στις 12 Απριλίου με τις αναμετρήσεις Τρεντίνο-Λατίνα και Ματσεράτα-Κούνεο.

Οι δεύτεροι ημιτελικοί διεξάγονται στις έδρες των Λατίνα και Κούνεο στις 15 Απριλίου ενώ αν χρειαστεί τρίτο παιχνίδι αυτό θα γίνει σε Τρέντο και Ματσεράτα στις 18 Απριλίου. Ο τελικός του Καμπιονάτο θα φιλοξενηθεί στη Ρώμη στις 22 Απριλίου.
15/11/2018 • 08:00

Με κίνητρο στα δύσκολα η "γαλανόλευκη". Ματς για γκολ σε Κροατία, Αγγλία

Η Ελλάδa και η Αυστρία θέλουν τη νίκη και με βάση το κίνητρό τους μπορούν να τα καταφέρουν. Ματς για γκολ περιμένουμε στο Βέλγιο, στην Κροατία και στην φιλικά αναμέτρηση της Αγγλίας με τις Ηνωμένες Πολιτείες

14/11/2018 • 10:51