Γιόρτασε ο Τζούριτς με νίκη της Τρεντίνο

25/04/2013 • 21:21
Με 12 πόντους και με νίκη της ομάδας του γιόρτασε τα γενέθλιά του ο Δημήτρης Τζούριτς. Ο κεντρικός της Τρεντίνο είχε 12 πόντους και ήταν εκ των κορυφαίων της ομάδας του στην πρώτη νίκη επί της Πιατσέντζα με 3-1 σετ (20-25, 25-11, 25-19, 25-20).

Στον πρώτο τελικό του Καμπιονάτο ο Στορκ είχε 17 και αναδείχθηκε MVP, ο Καζίσκι 16 ενώ για την Πιατσέντζα ο Φέι είχε 16 και ο Σιμόν 12. Τον αγώνα που διήρκησε 106 λεπτά παρακολούθησαν 4205 θεατές (εισπράξεις 62.179) μεταξύ των οποίων και ο πρόεδρος της ΕΣΑΠ Παντελής Ταρνατώρος.
17/11/2018 • 08:16

Προβάδισμα για Ιταλία, Σάντερλαντ. Ματς για γκολ σε Πίτερμπορο και Μπρίστολ

Πολλά ματς στις χαμηλές κατηγορίες της Αγγλίας και της Σκωτίας μας δίνουν σε πολλές περιπτώσεις ενδιαφέρουσες ιδέες αναφορικά με την προοπτική παραγωγικότητάς τους ενώ στο Μιλάνο η Ιταλία είναι απόψε φαβορί λόγω κινήτρου

14/11/2018 • 10:51