Αγγίζει την κούπα στην Ιταλία ο Τζούριτς

01/05/2013 • 20:34

Μια νίκη μακριά από την κούπα του πρωταθλητή Ιταλίας βρίσκεται ο Δημήτρης Τζούριτς.

Ο Έλληνας κεντρικός της Τρεντίνο με 10 δικούς του πόντους (6 επίθεση, 3 μπλοκ, 1 άσσο) βοήθησε την ομάδα του να φθάσει σε επιβλητική νίκη σε 78 μόλις λεπτά κόντρα στην Πιατσέντζα στον τρίτο τελικό του Καμπιονάτο. Η Τρεντίνο μπροστά σε 4.360 φίλους της και με MVP τον Οσμάνι Χουαντορένα (18π.) νίκησε 3-0 σετ (25-12, 25-18, 25-19) την Πιατσέντζα, προηγείται με 2-1 στις νίκες στους τελικούς και θέλει μια ακόμη στην έδρα της αντιπάλου της το προσεχές Σάββατο για να κατακτήσει την κούπα.

Θα είναι το πρώτο πρωτάθλημα για τον Τζούριτς ο οποίος με την Τρεντίνο έχει κατακτήσει 2 Κύπελλα Ιταλίας, δύο Παγκόσμια πρωταθλήματα συλλόγων και ένα Super Cup.

20/09/2018 • 10:03

Με τακτική προσέγγιση και θράσος μπορούν απόψε ο ΠΑΟΚ κι ο Ολυμπιακός

Πολλά τα ενδιαφέροντα ματς σε αυτή την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Ο ΠΑΟΚ μπορεί να "πονέσει" την Τσέλσι. Mε προσοχή στην άμυνα μπορεί κι ο Ολυμπιακός να τα καταφέρει. Ματς για γκολ σε Ρώμη, Μασσαλία και Γλασκόβη

19/09/2018 • 10:52