Αγγίζει την κούπα στην Ιταλία ο Τζούριτς

01/05/2013 • 20:34

Μια νίκη μακριά από την κούπα του πρωταθλητή Ιταλίας βρίσκεται ο Δημήτρης Τζούριτς.

Ο Έλληνας κεντρικός της Τρεντίνο με 10 δικούς του πόντους (6 επίθεση, 3 μπλοκ, 1 άσσο) βοήθησε την ομάδα του να φθάσει σε επιβλητική νίκη σε 78 μόλις λεπτά κόντρα στην Πιατσέντζα στον τρίτο τελικό του Καμπιονάτο. Η Τρεντίνο μπροστά σε 4.360 φίλους της και με MVP τον Οσμάνι Χουαντορένα (18π.) νίκησε 3-0 σετ (25-12, 25-18, 25-19) την Πιατσέντζα, προηγείται με 2-1 στις νίκες στους τελικούς και θέλει μια ακόμη στην έδρα της αντιπάλου της το προσεχές Σάββατο για να κατακτήσει την κούπα.

Θα είναι το πρώτο πρωτάθλημα για τον Τζούριτς ο οποίος με την Τρεντίνο έχει κατακτήσει 2 Κύπελλα Ιταλίας, δύο Παγκόσμια πρωταθλήματα συλλόγων και ένα Super Cup.

20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

20/11/2018 • 14:40