Κυπελλούχος Ιταλίας με ανατροπή ο Τζούριτς
19/02/2012 • 21:51
    Ετοιμος για την κούπα ο Τζούριτς
    18/02/2012 • 23:50

Πρόβα για την κατάκτηση της δεύτερης κούπας στην φετινή χρονιά έκανε στη Ρώμη η Τρεντίνο. Η ομάδα του Δημήτρη Τζούριτς νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-19, 25-18, 25-17) την Σίσλεϊ και προκρίθηκε στον αυριανό τελικό όπου θα αντιμετωπίσει την Ματσεράτα, νικήτρια του πρώτου ημιτελικού με 3-1 σετ (25-14, 25-18, 22-25, 25-22) επί της Μόντενα.

«Τυχερός» ο Τζούριτς, 10 μέρες εκτός αγώνων
      02/02/2012 • 18:29

Τυχερός μέσα στην ατυχία του στάθηκε τελικά ο Δημήτρης Τζούριτς, αφού το διάστρεμμα το οποίο υπέστη την προηγούμενη Τρίτη στο ματς με τη Μασέικ στο Βέλγιο δεν ήταν βαριάς μορφής.

Έλαμψαν Τζούριτς και Ρουμελιώτης στην Ιταλία
        18/12/2011 • 23:23

Με μεγάλους πρωταγωνιστές δύο Έλληνες ολοκληρώθηκε η 10η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Ο Δημήτρης Τζούριτς και ο Νίκος Ρουμελιώτης ήταν αυτοί που έλαμψαν στις νίκες της Τρεντίνο και της Μόντσα επί των Κούνεο και Σαν Τζιουστίνο, αντίστοιχα.

Ο Τζούριτς νίκησε τον Γκουλινέλι
          02/11/2011 • 02:39

Πέρσι τέτοια εποχή έπαιρναν μαζί το Σούπερ Καπ στη Σαντορίνη με την φανέλα του Ολυμπιακού. Φέτος ο Δημήτρης Τζούριτς και ο Φλάβιο Γκουλινέλι αντάμωσαν και πάλι σε Σούπερ Καπ αλλά ως αντίπαλοι στην Ιταλία.

Επέστρεψε με έξι πόντους ο Τζούριτς
            30/10/2011 • 12:23
              Ρουμελιώτης-Φράγκος, σημειώσατε 1
              23/10/2011 • 22:16

Η ελληνική κόντρα στην 5η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος βρήκε την Μόντζα, ομάδα του Νίκου Ρουμελιώτη να επικρατεί 3-1 σετ (26-25, 25-19, 13-25, 25-22) της Λατίνα του Ανδρέα Φράγκου.

24/09/2011 • 00:29

Με ήττα ολοκλήρωσε τις φιλικές της αναμετρήσεις η Μόντζα, ομάδα που αγωνίζεται ο διεθνής διαγώνιος Νίκος Ρουμελιώτης.

Η Ιταλία στον τελικό
                        17/09/2011 • 18:18

Έξι χρόνια μετά το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Ρώμης η Ιταλία ξαναβρίσκεται στον τελικό μετά τη νίκη της με 3-0 σετ (25-22, 25-21, 25-20) επί της πρωταθλήτριας Ευρώπης Πολωνίας.

14/11/2018 • 10:51