Η ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ
17/10/2018 • 22:44

Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε για τον ΠΑΟΚ

O ΠΑΟΚ, με συνοπτικές διαδικασίες, «καθάρισε» την υπόθεση πρόκριση στη β΄ προκριματική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ επικρατώντας και στο δεύτερο ματς της ουγγρικής Καζνιμπάρτσικα αυτή τη φορά με 3-0 σετ (25-16, 25-12, 25-19).

Για τη νίκη-πρόκριση ο ΠΑΟΚ
17/10/2018 • 06:00
Σπουδαία νίκη πήρε ο ΠΑΟΚ απόψε (8/10) στην Ουγγαρία, κάνοντας βήμα πρόκρισης στον επόμενο προκριματικό γύρο του Champions League
08/10/2018 • 23:06

Νίκη-μισή πρόκριση ο ΠΑΟΚ

Οι "ασπρόμαυροι" επικράτησαν απόψε (8/10) στην Ουγγαρία επί της Καζινμπάρσικα στο τάι μπρέικ (2-3) και έκαναν το πρώτο βήμα για πρόκριση στο δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League

MVP Μιχαίλοφ αντί Λεόν…
14/05/2018 • 00:02

Την ώρα που ο Λεόν έπαιρνε 33 πόντους με στατιστικά για όσκαρ (59% επίθεση, 2 μπλοκ, 4 άσσους) και με τους δύο τελευταίους δικούς του πόντους έκρινε τον τελικό, η CEV αποφάσισε, προφανώς για να χωρέσει και τον Μιχαίλοφ στους κορυφαίους, να αναδείξει τον Ρώσο διαγώνιο MVP.

Λεόν
    13/05/2018 • 22:31
      Με Γεροθόδωρο πρώτο ρέφερι ο τελικός του CHL.
      13/05/2018 • 17:19
        Πέρασε η Λούμπε
        12/05/2018 • 22:08

Πέρασε η Λούμπε, 3-1 την Ζάκσα

Ιταλική ομάδα, τουλάχιστον μια, θα έχει ο αυριανός τελικός του Champions League στο μακρινό Καζάν με την Λούμπε Τσιβιτανόβα να επιβεβαιώνει τα προγνωστικά και να προκρίνεται σε βάρος της Πολωνικής Ζάκσα.

Υπερηχητική Ζενίτ
          12/05/2018 • 20:57

Υπερηχητική Ζενίτ, διέλυσε με 3-0 την Περούτζια

Με μια ταχύτητα παραπάνω έπαιξε στον δεύτερο ημιτελικό του Champions League η γηπεδούχος Ζενίτ Καζάν η οποία έκανε σκόνη και θρύψαλα την προσφάτως πρωταθλήτρια Ιταλία Περούτζια και πέρασε διά περιπάτου στον τελικό. Οι Ρώσοι, με τον Κουβανό Λεόν να κάνει πάρτι (19 πόντους με 6 άσσους), επικράτησαν 3-0 σετ (25-22, 25-20, 25-20) και αύριο κόντρα στην Λούμπε θα αναζητήσουν τον 6ο τους τίτλο (4ο συνεχόμενο) στην διοργάνωση των κορυφαίων.

ΠΑΟΚ
            28/02/2018 • 22:44
            ΠΑΟΚ
            13/02/2018 • 22:26

Κούνησε σεντόνι ο ΠΑΟΚ, 3-1 την Χάλκμπανκ

Με πρώτο σκόρερ τον Ουτσίκοφ, αποτελεσματικούς τους Κουμεντάκη και Γκιόν και μαέστρο τον Τερζή ο ΠΑΟΚ πήρε νίκη γοήτρου και ουσίας στην Πυλαία με 3-1 σετ (25-16, 16-25, 26-24, 25-20) επί της τουρκικής Χάλκμπανκ για την 5η αγωνιστική του Β΄ ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ.

ΠΑΟΚ
            31/01/2018 • 23:58
            ΠΑΟΚ, βόλεϊ
            18/01/2018 • 22:38

Δεν άντεξε ο ΠΑΟΚ, φοβερός Πρωτοψάλτης

Χωρίς νίκη για 3ο συνεχόμενο ματς έμεινε ο ΠΑΟΚ στον όμιλο του Τσάμπιονς Λίγκ. Οι πρωταθλητές αν και προηγηθηκαν 2-0 σετ της Γερμανικής Φριντριχσχάφεν ηττήθηκαν με 3-2 σετ (17-25, 28-30, 25-14, 25-17, 15-9) με τα περιθώρια διάκρισης-πρόκρισης στην επόμενη φάση να στενεύουν απειλητικά.

10/10/2018 • 10:36