Ένα Ευρωπαϊκό εισιτήριο που κοστίζει πολλά.. γκολ (video)

H Γκενκ νίκησε δύο φορές φέτος την Βάρεγκεμ στην κανονική περίοδο. Είναι το φαβορί στον αποψινό τελικό ο οποίος χαρίζει ένα εισιτήριο για το Γιουρόπα Λιγκ της ερχόμενης περιόδου. Το αουτσάϊντερ καλείται να απαντήσει στην ίδια ποδοσφαιρική λογική

H  Γκενκ νίκησε δύο φορές φέτος την Βάρεγκεμ στην κανονική περίοδο. Είναι το φαβορί στον αποψινό τελικών των “μικρών” πλέϊ-οφ ο οποίος χαρίζει ένα εισιτήριο για το Γιουρόπα Λιγκ της ερχόμενης περιόδου.

Όμως το αουτσάϊντερ της αναμέτρησης είναι μια ομάδα που προέρχεται από ένα σερί θετικών αποτελεσμάτων. Με εννέα νίκες στους δέκα αγώνες κατάταξης και μια πρόκριση στην προηγούμενη φάση όπου κόντρα στη Λόκερεν αγωνίστηκε από νωρίς με παίκτη λιγότερο και πορεύθηκε έτσι ως τα πέναλτι (κανονικός αγώνας 1-1 και 2-2 στην παράταση!)

Η Γκενκ τερμάτισε στην 5η θέση του ομίλου των πρωταθλητών στα πλέϊ-οφ σημειώνοντας στα τελευταία της ματς επτά γκολ. Έτσι όπως θα προσπαθήσει να επιβληθεί έτσι θα δεχθεί πίεση από μια ομάδα που δεν μπορεί να παίξει διαφορετικά. Σταθερή αξία το Goal/Goal και το Over 2,5. Ψάχνουμε με ρίσκο κάτι παραπάνω..

ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΙΟ :

ΒΕΛΓΙΟ, Jupiler Pro League, Play-Off’s (19.00) Genk – Zulte/Waregem :   Over 3,5  (2,25)

** Δείτε πως η Γκενκ νίκησε τον περασμένο Φλεβωάρη την Βάρεγκεμ σε ένα ματς όπου άνοιξε το σκορ ο Νίκος Καρέλης: