Πανηγυρική πρόκριση για τον Αρη στους 16 του CEV Cup.

24/11/2010 • 18:00
Οι Θεσσαλονικείς μετά την ήττα τους με 3-0 στον πρώτο αγώνα με την Ταλίν στην Εσθονία για τη φάση των «32», βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και κατάφεραν στη ρεβάνς που έγινε στο Αλεξάνδρειο να πάρουν τη νίκη με 3-2, στέλνοντας το ματς στο «χρυσό» σετ.

Οι παίκτες του Άρη προηγήθηκαν με το ξεκίνημα του παιχνιδιού παίρνοντας τα δύο πρώτα σετ με 25-19 και 26-24. Οι εσθονοί κατέκτησαν τα δύο επόμενα με 26-24 και 25-22, για να οδηγηθεί το ματς στο πέμπτο σετ. Εκεί επιβλήθηκε ο Άρης και τα έκανε δικό του με 15-13 και να κάνει το 3-2 στα σετ. Έτσι η πρόκριση κρίθηκε στο χρυσό σετ, το οποίο κατέκτησε η ελληνική ομάδα με 17-15.

Στην επόμενη φάση ο Αρης θα αντιμετωπίσει τον νικητή της αναμέτρησης Σαν Ούλου (Φινλανδία)-Ζάξα Κέντζιερζιν/Κόζλε (Πολωνία), με την πολωνική ομάδα να έχει το πάνω χέρι μετά τη νίκη στον πρώτο αγώνα με 3-0 σετ.
16/11/2018 • 08:00

Δυνατά παιχνίδια σε Ρόττερνταμ και Λας Πάλμας

Η Ολλανδία υποδέχεται τη Γαλλία στο Ρότερνταμ. Το κίνητρο είναι για τους "Οράνιε" όμως οι πρωταθλητές κόσμου δεν πρόκειται να παίξουν αδιάφορα. Αμφίρροπες αναμετρήσεις περιμένουμε στο Λουβεν και το Λας Πάλμας

14/11/2018 • 10:51