05/12/2018 • 01:31
    ΑΟ Θήρας
    04/12/2018 • 20:53

Ζει το όνειρο της η Σαντορίνη

Μια ακόμη νίκη, μια ακόμη πρόκριση για τον ΑΟ Θήρας. Η ομάδα του Μπράνκο Γκάιτς νίκησε και στη Τσεχία με 3-0 σετ (25-18, 25-19, 25-19) την Μπρνο και προκρίθηκε πανηγυρικά στις «16» καλύτερες ομάδες του Challenge Cup.

Κορυφαίος υποδοχέας ο Κοκκινάκης στην Εσθονία.
      30/11/2018 • 13:44

Κορυφαίος υποδοχέας ο Κοκκινάκης στην Εσθονία

Με τον Μενέλαο Κοκκινάκη να αναδεικνύεται κορυφαίος υποδοχέας (46%) και να προσφέρει 14 πόντους στην Πουατιέ οι Γάλλοι πέρασαν με 3-2 σετ το εμπόδιο της Κουρεσάρε στην Εσθονία στον πρώτο αγώνα της φάσης των "32" του Challenge Cup.

Θήρα
        29/11/2018 • 21:11

Σαν ηφαίστειο που ξυπνά και στην Ευρώπη

Η ευρωπαϊκή ιστορία συνεχίζεται για τον ΑΟ Θήρας. Η ομάδα της Σαντορίνης επικράτησε άνετα 3-0 σετ (25-21, 25-18, 25-16) της Τσέχικης ΚΠ Μπρνο στο κατάμεστο ΔΑΠΠΟΣ από 500 φίλους της και πλέον στον επαναληπτικό αναζητά 2 σετ για να προκριθεί στις 16 καλύτερες ομάδες του Challenge Cup.

Άρης
        29/11/2018 • 21:04

Δυσκολεύει η πρόκριση για τον Άρη

Τέσσερα σετ καλείται να πάρει ο Άρης απο την Βουλγάρικη Μπερόε Ζαγκόρα στην Θεσσαλονίκη την επόμενη εβδομάδα προκειμένου να προκριθεί στις «16» του Challenge Cup.

Έχασε αλλά ελπίζει ο ΠΑΟΚ...

Την ήττα με 3-1 σετ (25-23, 27-29, 25-23, 25-18) στην Πολωνία από την Όλστιν υπέστη ο ΠΑΟΚ στον πρώτο αγώνα της φάσης των "32" του Cev cup.

Οι παίκτριες του Ολυμπιακού
          28/11/2018 • 07:30

Άγγιξε το θαύμα ο Ολυμπιακός

Θρυλική ανατροπή παρά κάποιους πόντους στο "Μελίνα Μερκούρη" του Ρέντη. Ο Ολυμπιακός παίζοντας το καλύτερό του φετινό παιχνίδι και ανατρέποντας όλα τα εις βάρος του προγνωστικά, στρίμωξε στα σχοινιά την Γαλλική Βολερό αλλά στις λεπτομέρειες του χρυσού σετ έχασε μια ηρωική πρόκριση στην επόμενη φάση του Challenge Cup.