Ζουπάνι on fire, 3-1 η Εθνική στην Ουγγαρία
08/06/2019 • 22:08

Έσπασε το ...ρόδι και εκτός έδρας η Εθνική. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα επιβλήθηκε με 3-1 (21-25, 25-23, 25-17, 25-15) της Ουγγαρίας στα εγκαίνια της νέας αρένας στο Κάποσβαρ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Silver European League.

Γυναίκες
    08/06/2019 • 18:54
      Εθνική βόλεϊ
      01/06/2019 • 21:20

Ματσάρα η Εθνική, 3-0 την Αυστρία

Αυτό που ήθελε αυτό πήρε η Εθνική στην 3η αγωνιστική του Silver European league. Νίκησε 3-0 σετ (27-25, 25-21, 25-13) την Αυστρία και πλέον κρατά στα χέρια της την πρώτη θέση του ομίλου που οδηγεί εσωτερικό πρόκρισης.

Εθνική βόλεϊ γυναικών
        01/06/2019 • 19:10

Νίκη με απώλεια σετ για την Εθνική

Με 4 διψήφιες παίκτριες η Εθνική νίκησε την Πορτογαλία με 3-1 σετ (15-25, 25-14, 25-19, 25-15) την Πορτογαλία στο Βραχάτι. Λίγες μέρες μετά την ήττα από τη Σλοβενία η Εθνική, μετά το πρώτο κακό χαμένο σετ, έδειξε σημάδια ανάκαμψης.

29/05/2019 • 21:37

Hot Ζουπάνι και πρώτη νίκη για την Εθνική

Με τον Νίκο Ζουπάνι να γράφει 23 πόντους με 67% αποτελεσματικότητα στην επίθεση η Εθνική επικράτησε στο Ρέντη 3-1 σετ (25-14, 25-23, 23-25, 25-22) της Ουγγαρίας στο δεύτερο παιχνίδι του πρώτου ομίλου του Silver European League κατακτώντας τους τρεις πρώτους της βαθμούς.

Ελλάδα - Σλοβενία
            29/05/2019 • 19:30

Ήττα με 3-0 και 27 λάθη για την Εθνική

Με 14 λάθη στο σέρβις και 27 συνολικά σε 3 μόλις σετ η Εθνική ομάδα υπέστη την πρώτη της ήττα στο Silver European League από τη Σλοβενία στο "Γ. Τριαντάφυλλος" στο Βραχάτι.

Γυναίκες
              28/05/2019 • 22:10

Για δεύτερη νίκη με τη Σλοβενία

Με στόχο να συνεχίσει την αήττητη πορεία της στο Silver European League, ολοκληρώνει το βράδυ της Τρίτης (28/5) την προετοιμασία της η Εθνική γυναικών, ενόψει της 2ης αγωνιστικής κόντρα στην Σλοβενία (29/5, 16.30).

Ράπτης
                28/05/2019 • 21:52

Ράπτης: Νίκη με Ουγγαρία

Ο Αλέξανδρος Ράπτης είναι από τα παιδιά που έχουν δημιουργήσει προσδοκίες στο ελληνικό βόλεϊ. Ταλαντούχος αθλητής, φοιτητής του Πολυτεχνείου, έκανε ντεμπούτο στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα των Ανδρών πριν από περίπου ένα χρόνο.

Άνδρες
                  28/05/2019 • 21:25

Για την πρώτη νίκη με την Ουγγαρία

Η «γαλανόλευκη», με τον κόσμο στο πλευρό της, ευελπιστεί κόντρα στην Ουγγαρία στο κλειστό του Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη» (29/5, 19.30) να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στη διοργάνωση, η οποία θα την βάλει ξανά στο κόλπο της πρώτης προνομιούχου θέσης στον Α' όμιλο.

Ο Ανέστης Δαλακούρας
                    27/05/2019 • 21:20

"Γερμανός" ο Ανέστης Δαλακούρας

Τα φτερά του για την Γερμανία ανοίγει ο Ανέστης Δαλακούρας. Ο διεθνής ακραίος την επόμενη σεζόν θα αγωνίζεται στην Μπουντεσλίγκα για λογαριασμό της TSV Giesen Grizzlys.

Εθνική ομάδα
                      25/05/2019 • 22:10

Άνετη και ωραία και 3-0 η Εθνική

Με 17 πόντους της Βασιλαντωνάκη και 16 της Στράντζαλη η Εθνική απέδειξε στην Πορτογαλία την ανωτερότητα της στον εναρκτήριο αγώνα του δεύτερου ομίλου στο Silver European League.