19/01/2017 • 21:39
Σουργκούτ-Ολυμπιακός
18/01/2017 • 19:55

«Πάγωσε» η Ευρώπη για τον Ολυμπιακό

Με απόδοση ασορτί με το παγωμένο θερμόμετρο στο Σουργκούτ ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 3-1 σετ (25-18, 17-25, 15-25 , 18-25) από τους Ρώσους και αποχαιρέτησε νωρίς νωρίς την Ευρώπη.

Οι παίκτριες της Εθνικής κορασίδων
14/01/2017 • 08:33

Νίκη μισή πρόκριση για την Εθνική κορασίδων

Το πρώτο και σημαντικό βήμα για την πρόκρισή της στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος πέτυχε η Εθνική Κορασίδων στον προκριματικό όμιλο καθώς επικράτησε με 3-0 (25-19, 25-22, 25-11)της Φινλανδίας.

Ελλάδα-Ισραήλ
14/01/2017 • 08:25

Ήθελαν αλλά δεν μπόρεσαν οι παίδες

Άσχημη πρεμιέρα για την Εθνική Παίδων στην προσπάθεια της για πρόκριση στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Στον πρώτο της αγώνα που διεξάγεται στο Άργος, ηττήθηκε με 3-1 (26-28, 25-19, 25-22, 25-23) από το Ισραήλ, ήττα που με το ...καλημέρα βάζει φρένο στα όνειρά της.

Δια πυρός και ...Φράγκου, 3-2 ο Ολυμπιακός

Με τον Ανδρέα Φράγκο να του δίνει για τρίτη φορά φέτος το φιλί της ...ζωής, ο Ολυμπιακός νίκησε πολύ δύσκολα 3-2 σετ (25-23, 25-27, 22-25, 25-19, 15-13) την Ρωσική Σουργκούτ και κράτησε ζωντανό το όνειρο πρόκρισης (χρειάζεται νίκη με οποιοδήποτε σκορ στη ρεβάνς) στην επόμενη φάση του CEV Cup.

Κασαμπαλής
    04/01/2017 • 23:46
      Οι παίκτες του ΠΑΟΚ
      04/01/2017 • 10:40

Με έναν πασαδόρο στη Σερβία ο ΠΑΟΚ

Με μοναδικό πασαδόρο τον Πέτκοβιτς ο ΠΑΟΚ ψάχνει αύριο στο Novi Pazar της Σερβίας την νίκη κόντρα στην τοπική ομάδα στο πρώτο ...ημίχρονο της πρόκρισης στους "16" του CEV Cup.

ΑΟ Θήρας
      21/12/2016 • 23:01

Ευρωπαϊκός αποκλεισμός με εμπειρίες για την Σαντορίνη

Γέμισε εμπειρίες στην πρώτη του ευρωπαϊκή συμμετοχή ο ΑΟ Θήρας. Η ομάδα της Σαντορίνης δεν μπόρεσε να ανατρέψει την ήττα στο Ισραήλ από την Χαποέλ Κφαρ Σαμπά, ηττήθηκε με 3-2 σετ (26-24, 22-25, 25-19, 18-25, 15-11) στο κατάμεστο κλειστό του νησιού και μετέθεσε τα όνειρα πρόκρισης στην επόμενη χρονιά.

Ολυμπιακός, βόλεϊ γυναικών, πανηγυρική
      14/12/2016 • 22:48
      Θήρα
      14/12/2016 • 22:25

Ευρωπαϊκή πρεμιέρα με το ...αριστερό για την Θήρα

Χωρίς σετ επιστρέφει από το πρώτο του ευρωπαϊκό ταξίδι ο ΑΟ Θήρας. Η ομάδα της Σαντορίνης ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-0 σετ (25-19, 25-22, 25-21) από την Χαποέλ Κφαρ Σαμπά και πλέον στη ρεβάνς στις 21 Δεκεμβρίου χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1 για να διεκδικήσει την πρόκριση στο χρυσό σετ στο CEV Cup.

ΠΑΟΚ, βόλεϊ
      20/11/2016 • 23:52

Ραντεβού με την Ευρώπη το 2017 ο ΠΑΟΚ

Με αντίπαλο το νικητή του ζευγαριού Νόβι Παζάρ (Σερβία) - Ομόνοια (Κύπρος) θα αναζητήσει στο CEV CUP πλέον τον Ιανουάριο την ευρωπαϊκή διάκριση του ο ΠΑΟΚ.