Άνετη πρόκριση για τον Φέντερερ

Στην επόμενη φάση του Indian Wells Masters πέρασε ο Ρότζερ Φέντερερ, μετά τη νίκη 2-0 σετ επί του Ντένις Κούντλα στην Καλιφόρνια.

Στην επόμενη φάση του Indian Wells Masters πέρασε ο Ρότζερ Φέντερερ, μετά τη νίκη 2-0 σετ επί του Ντένις Κούντλα. Ο Ελβετός τενίστας πήρε τα δυο σετ με 6-4 και 6-1 σε 57 λεπτά και πέρασε στον τρίτο γύρο του τουρνουά της Καλιφόρνια. Επόμενος αντίπαλος του Φέντερερ θα είναι ο Μίλος Ράονιτς (Καναδάς), ο οποίος νίκησε 2-0 σετ (6-4, 6-2) τον Κάρλος Μπέρλοκ.

Ο Φέντερερ τόνισε για τον προσεχή αντίπαλό του: «Τον είδα να παίζει λίγο κόντρα στον Χιούιτ στο Australian Open. Προφανώς και είναι καλός παίκτης και ανερχόμενος. Είχε σπουδαία πορεία στα Αμερικανικά hard courts στις αρχές της σεζόν. Αυτή είναι παρόμοια επιφάνεια οπότε περιμένω ένα πολύ δύσκολο ματς».