Λεβέντης ο ...Ουτσίκοφ, 3-0 Ο ΠΑΟΚ

Με 20 πόντους του αποτελεσματικού (64% στην επίθεση) Βούλγαρου Ουτσίκοφ ο ΠΑΟΚ νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-18, 25-14, 25-19) τον Φοίνικα Σύρου και με 2-0 νίκες αναζητά 1 νίκη για να προκριθεί στον τελικό προκειμένου να υπερασπιστεί τον τίτλο του πρωταθλητή που κατέχει τα τελευταία 3 χρόνια.
0
Παντελής Λώλης
27/04/2018 • 21:16
ΠΑΟΚ

Οι Θεσσαλονικείς ήταν καλύτεροι σε όλους τους τομείς και με όπλο την επίθεση (56%-39%) και το μπλοκ (9-2) έφθασαν άνετα στο 2-0. Ο Ρίτσι ξεκούρασε τον Κουμεντάκη. Στις εξέδρες μεταξύ άλλων βρέθηκε και ο πρόεδρος της Ένωσης Κεντρώων, βουλευτής Βασίλης Λεβέντης.

Οι πόντοι του ΠΑΟΚ προήλθαν από 4 άσσους, 37 επιθέσεις, 9 μπλοκ και 25 λαθη αντιπαλων. Οι πόντοι του Φοίνικα προήλθαν από 1 άσσο, 34 επιθέσεις, 2 μπλοκ και 14 λάθη αντιπάλων.

ΠΑΟΚ (Ρίτσι): Ουτσίκοφ 20 (18/28 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Τακουρίδης 9 (6/9 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ), Πελεκούδας 2 (1/1 επ, 1 άσσος), Βάλκιερς 5 (1/1 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ), Σαφράνοβιτς 3 (2/9 επ, 1 άσσος, 80% υπ -40% άριστες), Γκιόν 11 (8/12 επ, 3 μπλοκ, 63% υπ -42% άριστες) / Κωνσταντινίδης (λ, 50% υπ -29% άριστες), Τερζής, Σωτηρίου.

ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ (Κάζμαρτσικ): Χήρας 1 (1/3 επ), Μαρούλης , Λινζ 2 (2/5 επ, 18% υπ -9% άριστες), Γιορντάνοφ 7 (7/23 επ), Πέτερλιν 9 (9/20 επ, 50% υπ -31% άριστες), Γάτσης 4 (3/5 επ, 1 μπλοκ) / Ζήσης (λ, 56% υπ -44% άριστες), Στεφανίδης 8 (7/15 επ, 1 άσσος, 70% υπ -50% άριστες), Στεφανίδης 8 (7/15 επ, 1 άσσος, 70% υπ -50% άριστες).

19/09/2018 • 08:08

Γερό αβαντάζ για την "Σίτι". Διάθεση για γκολ σε Μαδρίτη, Σέφιλντ και Μίντλεσμπρο

Με σαφές προβάδισμα παίζουν απόψε οι ομάδες του Μάντσεστερ στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ισορροπημένο το εξ αναβολής παιχνίδι της Γένοβας όπως και αυτό για το κύπελλο Ιρλανδίας όπου η φορμαρισμένη Μποέμιανς απειλεί ευθέως την Ντέρι Σίτι

19/09/2018 • 10:52