Πέρασε με Κουμεντάκη ο ΠΑΟΚ από το Αιγίνιο

Ήρθε από τον πάγκο και έδωσε το τρίποντο. Ο λόγος για τον Ραφάηλ Κουμεντάκη, ο οποίος πρόλαβε σε 2 ½ περίπου σετ (μπήκε στο 2ο σετ) να πετύχει 19 πόντους και να βοηθήσει τον ΠΑΟΚ να φθάσει στην 16η του νίκη σε 21 αγώνες.
0
Παντελής Λώλης
18/03/2018 • 20:38
ΠΑΟΚ, βόλεϊ
Ήρθε από τον πάγκο και έδωσε το τρίποντο. Ο λόγος για τον Ραφάηλ Κουμεντάκη, ο οποίος πρόλαβε σε 2 ½ περίπου σετ (μπήκε στο 2ο σετ) να πετύχει 19 πόντους και να βοηθήσει τον ΠΑΟΚ να φθάσει στην 16η του νίκη σε 21 αγώνες. Οι πρωταθλητές νίκησαν με 3-1 σετ (25-20, 19-25, 25-18, 25-23) τη Νίκη στο Αιγίνιο με τον Εβρίτη άσσο να χρίζεται για μια ακόμη αγωνιστική MVP της ομάδας του.

Η Νίκη, στο ντεμπούτο του Γιώργου Οικονομίδη στον πάγκο της, άγγιξε την ισοφάριση που θα της έδινε πολύτιμο βαθμό ή βαθμούς αλλά δεν τα κατάφερε και έμεινε στους 27 βαθμούς και ισόβαθμη στην 8η θέση με τον Παμβοχαϊκό έχοντας μειονέκτημα ισοβαθμίας. Η Νίκη έχει ακόμα να δώσει τον αγώνα με τον Ηρακλή Χαλκίδας εκτός έδρας. Εάν τελείωνε τώρα η κανονική περίοδος θα έμπαινε στα πλέι άουτ μαζί με Εθνικό Αλεξανδρούπολης και Παναθηναϊκό. Οι πόντοι της Νίκης Αιγινίου προήλθαν από 5 άσσους, 49 επιθέσεις, 7 μπλοκ και 28 λάθη αντιπάλων και του ΠΑΟΚ προήλθαν από 11 άσσους, 51 επιθέσεις, 12 μπλοκ και 28 λάθη αντιπάλων.

ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ (Οικονομίδης): Δημητριάδης, Μαυροβουνιώτης 13 (12/30 επ., 1 μπλοκ, 100% υπ. - 29% άριστες), Ντίνας 11 (6/8 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ), Ροντρίγκεζ 8 (6/10 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Στρούγκαρ 20 (19/38 επ., 1 άσσος), Παπαδόπουλος 9 (6/18 επ., 2άσσοι, 1 μπλοκ, 69% υπ. - 52% άριστες) / Ράκοβιτς (λ, 50% υπ. - 24% άριστες), Παπαλεξίου, Παπάζογλου.

ΠΑΟΚ (Ρίτσι): Ουτσίκοφ 8 (4/15 επ., 4 άσσοι), Στίγγας 6 (5/5 επ., 1 μπλοκ), Πελεκούδας 11 (7/11 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Βάλκιερς 2 (1/3 επ., 1 μπλοκ), Σαφράνοβιτς 8 (6/21 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 68% υπ. - 36% άριστες), Γκιόν 7 (4/9 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ, 41% υπ. - 35% άριστες) / Κωνσταντινίδης (λ, 75% υπ. - 44% άριστες), Κουμεντάκης 19 (16/26 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 89% υπ. - 44% άριστες), Τερζής 2 (1/1 επ., 1 μπλοκ), Σακόγλου 6 (4/10 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Τακουρίδης 5 (3/5 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ).
20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

20/11/2018 • 14:40