Γυάλιζε το μάτι του Μπέλου, 3-2 με ανατροπή ο ΠΑΟ τον ΠΑΟΚ (video)

Τι και αν έχασε τα δύο πρώτα σετ. Τι και αν ο βασικός του "μπόμπερ" Γκονζάλες ήταν εκτός αγώνα στην χειρότερη παρουσία του φέτος. Ο Παναθηναϊκός, από το τρίτο σετ και μετά, βρήκε στο πρόσωπο του Μπέλου, τον συμπρωταγωνιστή του εξαιρετικού Τσίροβιτς, και με 3-2 σετ (23-25, 22-25, 25-16, 25-17, 15-7) έγραψε την μεγαλύτερη φετινή ανατροπή.
0
Παντελής Λώλης
11/02/2017 • 22:27
Παναθηναϊκός, πανηγυρική
Τι και αν έχασε τα δύο πρώτα σετ. Τι και αν ο βασικός του "μπόμπερ" Γκονζάλες ήταν εκτός αγώνα στην χειρότερη παρουσία του φέτος.  Ο Παναθηναϊκός, από το τρίτο σετ και μετά, βρήκε στο πρόσωπο του Μπέλου, τον  συμπρωταγωνιστή του εξαιρετικού Τσίροβιτς, και με 3-2 σετ (23-25, 22-25, 25-16, 25-17, 15-7) έγραψε την μεγαλύτερη φετινή ανατροπή. Οι "πράσινοι " πλέον απέχουν 4 βαθμούς από τον ΠΑΟΚ και έχουν τον πρωυο λόγο για την κατάκτηση της 2ης θέσης στην κανονική περίοδο.

Η νίκη πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους οπαδούς του τριφυλλιού που είχαν κατακλείσει το γυμναστήριο του Πανελληνίου στην Κυψέλη. Ο ΠΑΟΚ επιβεβαίωσε για μια ακόμη αγωνιστική ότι περνά περίοδο παρατεταμένου ντεφορμαρίσματος. Είχε θέματα στην υποδοχή την ίδια ώρα που το μπλοκ του Παναθηναϊκού έκανε θραύση. Οι πόντοι του Παναθηναϊκού προήλθαν από 7 άσσους, 63 επιθέσεις, 20 μπλοκ και 22 λάθη αντιπάλων και του ΠΑΟΚ προήλθαν από 3 άσσους, 52 επιθέσεις, 8 μπλοκ και 27 λάθη αντιπάλων.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ανδρεόπουλος): Μαρούλης 3 (3 μπλοκ), Μελγκαρέχο 18 (16/33 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ, 50% υπ - 29% άριστς), Τσίροβιτς 27 (22/33 επ, 3 άσσοι, 2 μπλοκ, 70% υπ - 56% άριστες), Γκονζάλες 6 (5/22 επ, 1 μπλοκ), Ρανγκέλ 13 (7/11 επ, 1 άσσος, 5 μπλοκ), Πανταλέων 7 (3/8 επ, 4 μπλοκ) / Δαρίδης (λ, 68% υπ - 40% άριστες), Χαραλαμπίδης 5 (2/3 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Μπέλος 11 (8/12 επ, 3 μπλοκ).

ΠΑΟΚ (Καλμαζίδης): Πέτκοβιτς 5 (2/3 επ, 3 μπλοκ), Στάροβιτς 24 (21/45 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Σωτηρίου 6 (4/13 επ, 2 μπλοκ, 53% υπ - 25% άριστες), Ανδρεάδης 6 (5/11 επ, 1 μπλοκ), Σμαραγδής 2 (2/5 επ), Ντάντε 17 (15/36 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ, 53% υπ - 33% άριστες) / Γκαράς (λ, 61% υπ - 43% άριστες), Κωνσταντινίδης (λ), Παντακίδης, Τερζής, Τακουρίδης, Σαφράνοβιτς 3 (3/6 επ, 64% υπ - 18% άριστες).
24/09/2017 • 08:00

Η ουσία χρίζει το νικητή στο ντέρμπι του Σέφιλντ

Οι ανάγκες της Σπάρτα Πράγας, της Κλαμπ Μπριζ, της Μαρσέϊγ και του Άγιαξ να παίξουν αποτελεσματικά προκειμένου να πάρουν αυτό που θέλουν απέναντι σε αντιπάλους με επιθετικούς προσανατολισμούς είναι βέβαιο πως θα φέρουν ματς με έντονη πλοκή και παραγωγικότητα μπροστά στις δύο εστίες.