ΟλυμπιακόςΠΑΟΚΦοίνικας ΣύρουΑ.Ο.Π  ΚηφισιάςΗρακλήςΠαμβοχαικόςΕθνικός ΑλεξανδρούποληςΠαναθηναϊκόςΑΕΚΑΕ Κομοτηνής
08/10/2018 • 00:21
Φοίνικας Σύρου
07/10/2018 • 23:40

Στα ημιτελικά ο Φοίνικας, 3-1 την Κηφισιά

Με Ντόκιτς, Εβάντρο και Βουλκίδη on fire ο Φοίνικας Σύρου παρότι έχασε το 1ο σετ από τον ΑΟΠ Κηφισιάς νίκησε με 3-1 σετ (22-25, 25-16, 25-17, 25-16) και με δύο νίκες και μία ήττα αλλά και 6 βαθμούς στο ενεργητικό του (7-5 σετ) ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στον Β΄όμιλο του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς.

Κηφισιά - Παμβοχαϊκός
06/10/2018 • 23:02

Με Χαντ και Ρουμελιωτάκη ανατροπή για την Κηφισιά

Είδε τον Παμβοχαϊκό να της παίρνει τα δύο πρώτα σετ ωστόσο με πρωταγωνιστές τους Χαντ και Ρουμελιωτάκη η Κηφισιά πήρε με 3-2 σετ (23-25, 22-25, 25-23, 25-20, 15-13) στο ντέρμπι της 2ης ημέρας του Β΄ομίλου στο Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς κόντρα στον Παμβοχαϊκό.

Ηρακλής, πανηγυρική
06/10/2018 • 22:47

Το γύρισε με Φέργκιουσον ο Ηρακλής

Με MVP τον αλάνθαστο Φέργκιουσον (11/12 επιθέσεις) και αποτελεσματικούς Αρμενάκη και Ντα Ρόσα, ο Ηρακλής αν και έχασε το πρώτο σετ από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης πήρε το ματς με 3-1 σετ (23-25, 25-14, 25-21, 25-20) και πλέον η δεύτερη θέση του Α΄ομίλου θα κριθεί στον Κυριακάτικο αγώνα Ηρακλής - Κομοτηνή (7/9, 18.00).

Στεφάνου, Ολυμπιακός
06/10/2018 • 19:57

Απίστευτος Ζουπάνι, 3-1 Ο Ολυμπιακός τον Φοίνικα

Με τον Ζουπάνι του 79% αποτελεσματικότητα στην επίθεση (23/29) ο Ολυμπιακός αν και έχασε το πρώτο σετ απο τον Φοίνικα Σύρου τον νίκησε με 3-1 σετ (21-25, 25-17, 25-13, 25-18) πραγματοποιώντας το 2Χ2 στον όμιλο του League Cup που φιλοξενείται στο Ρέντη.

Sweep ο ΠΑΟΚ με Τζούριτς, έρχεται ημιτελικός με τον Ολυμπιακό

Με τον Δημήτρη Τζούριτς να …αγριεύει ο ΠΑΟΚ νίκησε και τον τρίτο του αγώνα στον Α΄ όμιλο του League Cup με 3-0 σετ (25-15, 25-16, 25-23) και επιστρέφει ατσαλάκωτος (χωρίς να χάσει σετ σε 3 ματς) στα ημιτελικά του θεσμού μετά την περσινή του απουσία.

ΠΑΟΚ
30/09/2018 • 21:59

Δεν χάνει σετ ο ΠΑΟΚ

Με αποτελεσματικό Μαρκέζ, 11 λιγότερα λάθη και καλύτερος σε όλες τις στατιστικές κατηγορίες ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-0 σετ (25-22, 25-20, 25-14) του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στον δεύτερο αγώνα του ομίλου League Cup.

ΠΑΟΚ - ΑΕ Κομοτηνής
29/09/2018 • 20:19

Με 19 του Τζούριτς, 3-0 ο ΠΑΟΚ

Σε 66 λεπτά και με 66% αποτελεσματικοτητα στην επίθεση από τον Τζούριτς (19 πόντους) ο ΠΑΟΚ νίκησε στο Παλατάκι 3-0 σετ(25-12, 25-19, 25-20) τον ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής στην πρεμιέρα του Α΄ομίλου στο Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς.

28/09/2018 • 22:26

Στο τουρνουά του Ραζλόγκ ο Ηρακλής

Στη Βουλγαρία βρίσκεται από το απόγευμα της Παρσκευής ο Ηρακλής, προκειμένου να συμμετάσχει στο διεθνές τουρνουά του Ραζλόγκ, που θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο.