ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΠαναθηναϊκόςΠαμβοχαικόςΑ.Ο.Π  ΚηφισιάςΦοίνικας ΣύρουΗρακλήςΗρακλής ΧαλκίδαςΕθνικός ΑλεξανδρούποληςΠαναχαϊκήΝίκη Αιγινίου
Παντελής Λώλης-Ισίδωρος Πρίντεζης
01/05/2018 • 19:50

"ΣΤΟ ΦΙΛΕ" των τελικών (video)

Παντελής Λώλης και Ισίδωρος Πρίντεζης, μεταφέρουν ατμόσφαιρα αποδυτηρίων μετά τον τελικό του Ολυμπιακού με τον Άρη στις γυναίκες, ενώ κάνουν την πρώτη κουβέντα και για τους τελικούς των ανδρών ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ που ακολουθούν.

Με "σκούπα" ο Ολυμπιακός στον τελικό

Σε ...προπόνηση για τους τελικούς μετέτρεψε τον τρίτο ημιτελικό με την Κηφισιά ο Ολυμπιακός. Οι "ερυθρόλευκοι" χωρίς πίεση έφθασαν άνετα στην τρίτη νίκη με 3-0 σετ (25-18, 25-21, 25-18) και προκρίθηκαν στον τελικό της Volleyleague όπου θα αναζητήσουν την κούπα μετά από τρεις σερί αποτυχημένες απόπειρες.

ΠΑΟΚ
    27/04/2018 • 21:16

Λεβέντης ο ...Ουτσίκοφ, 3-0 Ο ΠΑΟΚ

Με 20 πόντους του αποτελεσματικού (64% στην επίθεση) Βούλγαρου Ουτσίκοφ ο ΠΑΟΚ νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-18, 25-14, 25-19) τον Φοίνικα Σύρου και με 2-0 νίκες αναζητά 1 νίκη για να προκριθεί στον τελικό προκειμένου να υπερασπιστεί τον τίτλο του πρωταθλητή που κατέχει τα τελευταία 3 χρόνια.

Ολυμπιακός-Κηφισιά
    27/04/2018 • 19:46

Έκανε το 2-0 ο Ολυμπιακός με την Κηφισιά

Με τους Αλεξίεφ (12π), Ραουβέρντινγκ (11π.) και Οιβάνεν (11π.) πρώτα πιστόλια, ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 σετ (25-20, 25-20, 25-23) την Κηφισιά στο άδειο «Μελίνα Μερκούρη», έκανε το 2-0 στα ημιτελικά και πλέον την Δευτέρα στο κλειστό της Ηλιούπολης (το Ζηρίνειο δεν πληροί τις προϋποθέσεις) θα αναζητήσει την Τρίτη νίκη που θα τον στείλει με sweep στον τελικό της Volleyleague.

Παναθηναϊκός, πανηγυρική
    26/04/2018 • 22:27

Παναθηναϊκός από ατσάλι, παρέμεινε στην Volleyleague

Ένα απο τα μεγαλύτερα τρίποντα της σύγχρονης ιστορίας του, τρίποντο που τον κρατάει στην Volleyleague, πήρε στο Αιγίνιο από τη Νίκη ο Παναθηναϊκός. Οι πράσινοι επικράτησαν 3-1 σετ (25-20, 21-25, 25-19, 25-17) της Νίκης Αιγινίου και σφράγισαν την παραμονή τους στην κατηγορία των μεγάλων στέλνοντας την αντίπαλό τους στην Α2.

Ο Μπέμε
    25/04/2018 • 21:00
    Ο Τακουρίδης του ΠΑΟΚ
    25/04/2018 • 19:36

Με Τακουρίδη άνοιξε λογαριασμό ο ΠΑΟΚ, 1-0 τον Φοίνικα

Με παίκτη "κλειδί" τον Γιάννη Τακουρίδη και με υπεροπλία στα μπλοκ (16-8) ο ΠΑΟΚ νίκησε δύσκολα 3-1 σετ (25-17, 25-21, 23-25, 26-25) τον Φοίνικα και έβαλε το πρώτο από τα τρία... γκολ πρόκρισης που χρειάζεται για να περάσει στον τελικό.