ΟλυμπιακόςΠΑΟΚΦοίνικας ΣύρουΑ.Ο.Π  ΚηφισιάςΗρακλήςΠαμβοχαικόςΕθνικός ΑλεξανδρούποληςΠαναθηναϊκόςΑΕΚΑΕ Κομοτηνής
Φοίνικας Σύρου
16/12/2018 • 21:39

Τράβηξε από 21 ο Ενάντρο, τρίποντο ο Φοίνικας

Με 21 πόντους του εκπληκτικού Εβάντρο ο Φοίνικας με 11 άσσους πήρε πολύτιμη νίκη με 3-1 σετ (22-25, 25-22, 25-18, 25-16) επί της Κομοτηνής, τρίποντο που τον ανέβασε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς.

ΑΕΚ - Κηφισιά
    15/12/2018 • 22:46

Η Κηφισιά σόκαρε την ΑΕΚ

Νίκη ανάσα για την Κηφισιά, ήττα σοκ για την ΑΕΚ στο Ζηρίννειο. Ο Νίκος Ζαλμάς στον τρίτο του αγώνα στην Κηφισιά πανηγύρισε την πρώτη του νίκη με την ομάδα του να κερδίζει 3-2 σετ (25-22, 25-20, 22-25, 23-25, 15-11) την ΑΕΚ.

Παμβοχαϊκός - ΠΑΟΚ
    15/12/2018 • 21:30

Έπιασε τον ΠΑΟΚ ο Παμβοχαϊκός, 3-0 τον Ηρακλή

Με την πέμπτη του νίκη σε εννέα ματς και σε συνδυασμό με την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Ολυμπιακό ο Παμβοχαϊκός έπιασε τον «δικέφαλο» στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς αμφότεροι.

Ολυμπιακός, πανηγυρική
      15/12/2018 • 18:49
      Λώλης, Πρίντεζης
      11/12/2018 • 20:09

Στο Φιλέ του novasports (video)

Πιστοί στο ραντεβού τους με το κοινό του βόλεϊ, Παντελής Λώλης και Ισίδωρος Πρίντεζης, σερβίρουν Στο Φιλέ των καναλιών novasports.

Η εκπομπή «Στο Φιλέ» στο Novasports.gr
        11/12/2018 • 06:08
          Και στο τέλος κερδίζει πάντα ο Παναθηναϊκός.
          08/12/2018 • 22:26

Και στο τέλος κερδίζει πάντα ο Παναθηναϊκός

Τι και αν βρέθηκε να χάνει με 2-1 σετ και 13-12 στο πέμπτο. Ο Παναθηναϊκός, με ηγέτη τον Δανό πασέρ του Αξέλ Γιάκομπσεν, επιβλήθηκε με 3-2 σετ (25-23, 25-22, 20-25, 25-22, 17-15) του Φοίνικα σε ματς δραματικό με πολλά λάθη.

Και τώρα ΠΑΟΚ εις διπλούν για τον Ολυμπιακό.
          08/12/2018 • 22:22

Και τώρα ΠΑΟΚ εις διπλούν για τον Ολυμπιακό

Με το μυαλό στη διπλή – μέσα σε 4 μέρες – κόντρα με τον ΠΑΟΚ για League Cup (12/12 Ρέντη) και πρωτάθλημα (15/12 Πυλαία) έπαιξε ο Ολυμπιακός με την Κηφισιά την οποία όμως χρειάστηκε μόλις 68 λεπτά προκειμένου να την ρίξει στο …καναβάτσο με 3-0 σετ (25-19, 25-22, 25-16).

Τρίποντο από την περιφέρεια, 3-0 η ΑΕΚ.
          08/12/2018 • 22:20

Τρίποντο από την περιφέρεια, 3-0 η ΑΕΚ

Με τους περιφερειακούς της Ηρακλή Παπαδόπουλο (εντυπωσίασε αντί του Τζιουμάκα), Στοίλοβιτς και Μότα να είναι άψογοι επιθετικά και τον Κανέλλο να κάνει τη διαφορά πάνω στο φιλέ η ΑΕΚ πανηγύρισε, πιο εύκολα από ότι θα περίμεναν και οι ίδιοι οι παίκτες της, την τέταρτη νίκη της στην Volleyleague.

Στο φιλέ
          04/12/2018 • 20:23

Στο Φιλέ των καναλιών novasports (video)

Όλη η επικαιρότητα από τον κόσμο του βόλεϊ, "σερβίρεται" στο φιλέ των καναλιών novasports από τους Παντελή Λώλη και Ισίδωρο Πρίντεζη.

04/12/2018 • 08:32
              Από το Παμβοχαϊκός-Παναθηναϊκός
              03/12/2018 • 23:07

Στην ...έδρα του 3-0 ο Παναθηναϊκός τον Παμβοχαϊκό

Με την συνηθισμένη βοήθεια των 200 φίλων του που μετέτρεψαν για μια ακόμη φορά σε …Κυψέλη το κλειστό στο Βραχάτι, ο Παναθηναϊκός με ισχυρό σερβίς πέρασε ατσαλάκωτος από την Πελοπόννησο, επικρατώντας με σχετική άνεση 3-0 σετ (25-21, 25-18, 25-20) του Παμβοχαϊκού.

11/12/2018 • 16:23