ΠΑΟΚΦοίνικας ΣύρουΟλυμπιακόςΑ.Ο ΚηφισιάςΠαναθηναϊκόςΠαμβοχαικόςΕθνικός ΑλεξανδρούποληςΠαναχαϊκήΟρεστιάδαΗρακλήςΚύζικος Νέας ΠεράμουΗρακλής Χαλκίδας
16/01/2017 • 14:14

Κέρδισε προσκλήσεις για το Ολυμπιακός - Εθνικός Αλεξ. (21/01, 18:00)

Το Novasports.gr σου δίνει την ευκαιρία να κερδίσεις διπλές προσκλήσεις για την αναμέτρηση Ολυμπιακός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης της 14ης αγ. Volley League που θα διεξαχθεί το Σάββατο 21/01 στις 18:00 στο γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη.

Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός
15/01/2017 • 21:30

Επιβλητικός και στην Πάτρα ο Παναθηναϊκός

Με ηγέτες τους δύο κεντρικούς του, Πανταλέων και Ρανγκέλ, MVP τον απίθανο Τσίροβιτς και με τον Μαρούλη να μοιράζει άψογα τη μπάλα ο Παναθηναϊκός πέρασε και από την Πάτρα επικρατώντας της Παναχαϊκς με 3-1 σετ (25-18, 23-25, 25-22, 25-15).

Εθνικός-Ηρακλής
14/01/2017 • 23:47

Τρίποντο οκτάδας για τον Εθνικό, 3-1 τον Ηρακλή

Άλμα οκτάδας για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης ο οποίος αν και βρέθηκε να χάνει 1-0 από τον Ηρακλή, νίκησε 3-1 σετ (20-25, 25-21, 25-22, 25-13) και πήρε ένα ακόμα σημαντικό τρίποντο που τον εδραιώνει στην πρώτη 8αδα της κανονικής περιόδου.

Κύζικος-Κηφισιά
14/01/2017 • 23:11
Φοίνικας Σύρου, πανηγυρική
14/01/2017 • 22:30

Άστραψε ο Φοίνικας, 3-0 τον Ηρακλή

Με ρεσιτάλ από τη γραμμή του σέρβις ο Φοίνικας Σύρου νίκησε με 3-0 σετ (25-17, 25-10, 25-17) τον Ηρακλή και τον έφθασε στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Ολυμπιακός
14/01/2017 • 20:40

Έπιασε ...13άρι ο Ολυμπιακός, 3-1 τον Παμβοχαϊκό (video)

Το δικό του αήττητο ...13άρι έγραψε στο Βραχάτι ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι λίγες μέρες πριν παίξουν τα ρέστα τους για την ευρωπαϊκή πρόκριση στην Ρωσία νίκησαν 3-1 σετ (25-17, 23-25, 25-1π, 25-21) τον Παμβοχαϊκό και παρέμεινε πρώτος και αήττητος στην Volleyleague.

ΠΑΟΚ
14/01/2017 • 20:01

"Προπόνηση" με rotation για τον ΠΑΟΚ

Με τον Γιάννη Καλμαζίδη να ξεκουράζει Ντάντε, Ανδρεάδη, Γκαρά και Πέτκοβιτς ο ΠΑΟΚ ...σβηστά κέρδισε την ελλιπή Ορεστιάδα με 3-0 σετ (25-21, 25-15, 25-22) στην Πυλαία. Οι πρωταθλητές πιέστηκαν μόνο στο τρίτο σετ αλλά εκεί πιο έμπειροι πήραν το τρίποντο.

Top-10
12/01/2017 • 23:27
    Δημήτρης Ζήσης, Φοίνικας Σύρου-ΠΑΟΚ
    12/01/2017 • 23:11

Η Top άμυνα (video)

Ο Δημήτρης Ζήσης πρωταγωνίστησε στην καλύτερη άμυνα της 8ης αγωνιστικής της Volley League στο παιχνίδι Φοίνικας Σύρου-ΠΑΟΚ.

Πέταρ Τουράνιανιν, Φοίνικας Σύρου-ΠΑΟΚ
    12/01/2017 • 22:52

To Top μπλοκ (video)

Ο Πέταρ Τουράνιανιν του Φοίνικα Σύρου έκανε το καλύτερο μπλοκ της 8ης αγωνιστικής της Volley League στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.

Οσνιέλ Μελγκαρέχο, Παναθηναϊκός
    12/01/2017 • 22:27

H Top επίθεση (video)

Στον Οσνιέλ Μελγκαρέχο του Παναθηναϊκού ανήκει η κορυφαία επίθεση της 8ης αγωνιστικής της Volley League.

Ρενάν
    12/01/2017 • 16:52

Και επίσημα Ρενάν στην Χαλκίδα

Και με την υπογραφή πλέον είναι παίκτης του Ηρακλή Χαλκίδας ο Βραζιλιάνος πασέρ Paulo Renan Bertassoni. Ο Ρενάν είναι 32 ετών και έχει ύψος 1.85 μ. Έχει κάνει καριέρα στο πρωτάθλημα της χώρας του, αλλά και στην Ευρώπη, σε Πορτογαλία και Ιταλία.

Σαφράνοβιτς
    12/01/2017 • 18:59

Άλεξ the great, 3η φορά MVP!!!

Ο Ισραηλινός ακραίος του Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς του ΠΑΟΚ αναδείχτηκε πολυτιμότερος αθλητής - MVP Βίκος Cola της 8ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Volley League «Πάμε Στοίχημα» 2016-17.