Πρώτο βήμα πρόκρισης

Την πρώτη από τις δύο νίκες που χρειάζονται για να περάσουν στο κυρίως ταμπλό της διοργάνωσης πέτυχαν στα τελικά του World Tour στη Ρώμη οι Βίκυ Αρβανίτη, Πένυ Καραγκούνη.
04/09/2019 • 12:47
Πρώτη νίκη για την εθνική ομάδα beach volley στη Ρώμη
Με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στα τελικά του World Tour στη Ρώμη οι Βίκυ Αρβανίτη, Πένυ Καραγκούνη. Η εθνική ομάδα beach volley επικράτησε στον πρώτο γύρο των προκριματικών με 2-0 (21-12, 21-11) σετ των Μπέμπνερ, Βεργκέ-Ντιπρέ από την Ελβετία και χρειάζεται μία νίκη για να πάρει το εισιτήριο για το κυρίως ταμπλό της διοργάνωσης.

Στον δεύτερο γύρο, Αρβανίτη και Καραγκούνη θα αναμετρηθούν με τις Μουρακάμι, Ίσι από την Ιαπωνία, οι οποίες νίκησαν τις συμπατριώτισσές τους Κάχο, Ρέικα με 2-0 (21-16, 21-18) σετ. Δεύτερος διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπάμπης Παπαδογούλας.
22/09/2019 • 07:11

Φόρμα και πάθος ορίζουν τα ντέρμπι σε Λιόν, Αϊντχόφεν, Λονδίνο και ΟΑΚΑ

Το ντέρμπι του Ολλανδικού πρωταθλήματος είναι λογικό να κριθεί στην αποτελεσματικότητα ανάμεσα σε δύο φορμαρισμένες ομάδες. Εν μέσω ειδικών συνθηκών το ντέρμπι των "αιωνίων", πιο παραγωγικά τα ματς σε Λονδίνο και Λιον