Ήττα και αποκλεισμός στο Ρίο

Να παλέψουν για να επιστρέψουν στο Ρίο και να αγωνιστούν στους Ολυμπιακούς αγώνες το προσεχές καλοκαίρι υποσχέθηκαν Αρβανίτη και Καραγκούνη μετά τον αποκλεισμό τους απο τις ανώτερες πρωταθλήτριες ευρώπης Λούντβιχ και Βάλκενχορτ από την Γερμανία.
0
Παντελής Λώλης
11/03/2016 • 20:52
Αρβανίτη, Καραγκούνη
Να παλέψουν για να επιστρέψουν στο Ρίο και να αγωνιστούν στους Ολυμπιακούς αγώνες το προσεχές καλοκαίρι υποσχέθηκαν Αρβανίτη και Καραγκούνη μετά τον αποκλεισμό τους απο τις ανώτερες πρωταθλήτριες ευρώπης Λούντβιχ και Βάλκενχορτ από την Γερμανία. Το ελληνικό δίδυμο ηττήθηκε καθαρά σε 36 λεπτά με 2-0 σετ (21-16, 21-13), αποκλείστηκε στην φάση των 16 αλλά φεύγει από το Grand Slam με τις βαλίτσες γεμάτες όνειρα για τη  δύσκολη συνέχεια.

Βίκυ και Πένυ μπορεί να άργησαν να ξανασμίξουν ωστόσο μέρα με τη  μέρα και προπόνηση με την προπόνηση δείχνουν ικανές να "παλέψουν" για την πρόκριση.
16/06/2019 • 08:13

Ψυχολογικές δοκιμασίες για Ρόζεμποργκ Αλμπαθέτε και Παραγουάη

Νίκη ανάκαμψης θέλει απόψε η Ρόζεμπορκ. Υποδέχεται την φορμαρισμένη Βαλερέγκα και είναι βέβαιο πως θα χρειαστεί πάνω από ένα γκολ για να πάρει αυτό που θέλει. Περισσότερη τύχη έχει η Ίντερ Τουρκού, ενώ στο Κόπα Αμέρικα πιο σαφές είναι το αβαντάζ της Ουρουγουάης