Δραματική πρόκριση για Βίκυ και Πέννυ

Το ...συρτάκι στο Ρίο θα συνεχιστεί τουλάχιστον και αύριο στο Ρίο απο την Αρβανίτη και την Καραγκούνη. Το ελληνικό δίδυμο πριν από λίγη ώρα νίκησε μετά από δραματικό ματς 56 λεπτών 2-1 σετ (23-21, 17-21, 16-14) τις Μπρόντερ και Βάλιγιας από τον Καναδά με τα δύο ελληνικά κερδισμένα σετ να κρίνονται στην λεπτομέρεια.
0
Παντελής Λώλης
10/03/2016 • 21:58
Αρβανίτη

Το "γαλανόλευκο" δίδυμο θα μάθει αργότερα μετά απο κλήρωση τον αυριανό της αντίπαλο. Η παρουσία της νέας-παλιάς Εθνικής ομάδας στην Βραζιλία χαρακτηρίζεται τουλάχιστον ελπιδοφόρα με τα κορίτσια να δείχνουν ότι μπορούν υπό την καθοδήγηση των προπονητών τους (Ποθητάκης-Φλαούνας) να επιστρέψουν στο Ρίο τον Σεπτέμβριο για τους Ολυμπιακούς αγώνες.
24/06/2019 • 07:03

Πρόκληση με έμφαση στο γκολ για Ουρουγουάη, Χιλή και Βάρμπερκς

Με αβαντάζ παίζουν εκτός έδρας η Χάκα και η Βάρμπεργκς. Για την κατάκτηση των τριών πόντων μάλλον χρειάζεται πάνω από ένα γκολ Στο Μαρακανά η Ουρουγουάη και η Χιλή διεκδικούν την κορυφή στον 3ο όμιλο του Κόπα Αμέρικα. Η ισοπαλία δεν βολεύει τη Χιλή η οποία αναγκαστικά θα βγει σε μια τακτική ρίσκου.