05/05/2016 • 18:55
    Σότσι Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη
    04/05/2016 • 13:44

Ευρωπαϊκή νίκη επί της Γερμανίας για Βίκυ-Πένυ

Την πιο μεγάλη – μέχρι την επόμενη – νίκη από την ημέρα που έγιναν και πάλι ζευγάρι στην άμμο πέτυχαν το πρωί στον πρώτο αγώνα του 8ου ομίλου στο OPEN του Σότσι Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη.

Ασταμάτητες Αρβανίτη και Καραγκούνη .
      03/05/2016 • 21:35

Στο κυρίως ταμπλό οι Αρβανίτη/Καραγκούνη

Οι Ελληνίδες πρωταθλήτριες, Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη επικράτησαν με 2-0 σετ (21-14, 21-17) των Λούντκβιστ/Ρίνσλαντ από τη Σουηδία και προκρίθηκαν για τρίτη φορά στην καριέρα τους στο κυρίως ταμπλό διοργάνωσης μπιτς βόλεϊ.

13/04/2016 • 10:32
          Κοτσιλιάνος Ζουπάνης
          05/04/2016 • 00:11

Αποκλεισμός για Κοτσιλιάνο, Ζουπάνη

Αν και ξεκίνησαν τον αγώνα κατακτώντας το πρώτο σετ, οι Γιώργος Κοτσιλιάνος και Νίκος Ζουπάνης ηττήθηκαν στη συνέχεια με 1-2 (21-16, 17-21, 10-15) από τους Αυστριακούς Βίντερ/Πετούτσνιχ και αποκλείστηκαν από το κυρίως ταμπλό του τουρνουά OPEN στην Ντόχα του Κατάρ.

Ήττα και αποκλεισμός στο Ρίο

Να παλέψουν για να επιστρέψουν στο Ρίο και να αγωνιστούν στους Ολυμπιακούς αγώνες το προσεχές καλοκαίρι υποσχέθηκαν Αρβανίτη και Καραγκούνη μετά τον αποκλεισμό τους απο τις ανώτερες πρωταθλήτριες ευρώπης Λούντβιχ και Βάλκενχορτ από την Γερμανία.

11/03/2016 • 20:26
                      Αρβανίτη
                      10/03/2016 • 21:58

Δραματική πρόκριση για Βίκυ και Πέννυ

Το ...συρτάκι στο Ρίο θα συνεχιστεί τουλάχιστον και αύριο στο Ρίο απο την Αρβανίτη και την Καραγκούνη. Το ελληνικό δίδυμο πριν από λίγη ώρα νίκησε μετά από δραματικό ματς 56 λεπτών 2-1 σετ (23-21, 17-21, 16-14) τις Μπρόντερ και Βάλιγιας από τον Καναδά με τα δύο ελληνικά κερδισμένα σετ να κρίνονται στην λεπτομέρεια.