Τέταρτος και χωρίς νίκη ο ΠΑΟΚ στο Νόβισαντ

Την 4η θέση μετά από τρεις ήττες κατέλαβε ο ΠΑΟΚ στο Διεθνές Τουρνουά Βόλεϊ, που διεξήχθη στο Νόβισαντ στη μνήμη των Πέτροβιτς και Ντάμπιτς.
Χριστίνα Κομίνη
16/09/2018 • 18:52
Σε τουρνουά στο Νόβι Σαντ ο ΠΑΟΚ
Στην τρίτη αναμέτρηση του ΠΑΟΚ στο τουρνουά με αντίπαλο τη σλοβένικη ACH Volley, ο προπονητής του Δικεφάλου προτίμησε να δώσει χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς Καπετανίδη και Μπούτο, ξεκουράζοντας τους παίκτες που αγωνίστηκαν στα δυο προηγούμενα ματς.

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε το πρώτο σερ με 31-29, κάνοντας το 1-0. Οι Σλοβένοι ισορρόπησαν το ματς στη συνέχεια, κατακτώντας το δεύτερο με 22-25, ενώ στο τρίτο σετ οι Κυπελλούχοι Ελλάδος βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ, με αποτέλεσμα να το χάσουν με 18-25.

Στο τέταρτο σετ του αγώνα οι δυο ομάδες βάδισαν μαζί στο σκορ μέχρι το 21-21. Εκεί ακριβώς οι παίκτες της ACH Volley πήραν το προβάδισμα κι εφτασαν στην κατάκτηση του σετ με 22-25, κερδίζοντας το ματς και παράλληλα την 3η θέση στο τουρνουά.

Την πρώτη θέση στο τουρνουά κατέκτησε η Βοϊβοντίνα Σέμε που επικράτησε της Κάλτσιτ.

Ο Δικέφαλος του βορρά επιστρέφει στην Θεσσαλονίκη, όπου θα συνεχίσει την προετοιμασία του ενόψει της έναρξης της νέας σεζόν.

18/09/2018 • 08:16

Ανταγωνιστικό πνεύμα και γκολ σε Λίβερπουλ, Μιλάνο. Δυνατά φαβορί στην Τσάμπιονσιπ

Έντονη η αίσθηση του γκολ στα ματς του Λίβερπουλ, της Βαρκελώνης και του Μιλάνου. Στην Τσάμπιονσιπ της Αγγλίας η Λιντς, η Άστον Βίλα και η Στόουκ είναι τα δυνατά φαβορί όμως θα χρειαστούν ουσία απέναντι σε επικίνδυνους αντιπάλους

04/09/2018 • 16:01