Τέταρτος και χωρίς νίκη ο ΠΑΟΚ στο Νόβισαντ

Την 4η θέση μετά από τρεις ήττες κατέλαβε ο ΠΑΟΚ στο Διεθνές Τουρνουά Βόλεϊ, που διεξήχθη στο Νόβισαντ στη μνήμη των Πέτροβιτς και Ντάμπιτς.
Χριστίνα Κομίνη
16/09/2018 • 18:52
Σε τουρνουά στο Νόβι Σαντ ο ΠΑΟΚ
Στην τρίτη αναμέτρηση του ΠΑΟΚ στο τουρνουά με αντίπαλο τη σλοβένικη ACH Volley, ο προπονητής του Δικεφάλου προτίμησε να δώσει χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς Καπετανίδη και Μπούτο, ξεκουράζοντας τους παίκτες που αγωνίστηκαν στα δυο προηγούμενα ματς.

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε το πρώτο σερ με 31-29, κάνοντας το 1-0. Οι Σλοβένοι ισορρόπησαν το ματς στη συνέχεια, κατακτώντας το δεύτερο με 22-25, ενώ στο τρίτο σετ οι Κυπελλούχοι Ελλάδος βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ, με αποτέλεσμα να το χάσουν με 18-25.

Στο τέταρτο σετ του αγώνα οι δυο ομάδες βάδισαν μαζί στο σκορ μέχρι το 21-21. Εκεί ακριβώς οι παίκτες της ACH Volley πήραν το προβάδισμα κι εφτασαν στην κατάκτηση του σετ με 22-25, κερδίζοντας το ματς και παράλληλα την 3η θέση στο τουρνουά.

Την πρώτη θέση στο τουρνουά κατέκτησε η Βοϊβοντίνα Σέμε που επικράτησε της Κάλτσιτ.

Ο Δικέφαλος του βορρά επιστρέφει στην Θεσσαλονίκη, όπου θα συνεχίσει την προετοιμασία του ενόψει της έναρξης της νέας σεζόν.

20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

20/11/2018 • 14:40