Λάμψη Πορφύρα στη Θεσσαλονίκη

Την μεγαλύτερη νίκη της ιστορίας του μακριά από το «Παναγιώτης Σαλπέας» πέτυχε ο Πορφύρας. Η ομάδα του Πειραιά νίκησε τον Άρη με 3-2 σετ στο κλειστό της Πυλαίας και πλησίασε τον 6ο Αίαντα στους 2 βαθμούς. Είναι η δεύτερη φορά που ο Πορφύρας νικάει φέτος τον Άρη με 3-2 σετ.
09/02/2019 • 23:11
Πορφύρας

Πρώτη σκόρερ η Μαριαλένα Δραγουμάνου με 20 πόντους με την Έμιλυ Κωνσταντέλου να προσθέτει 15 με 77% αποτελεσματικότητα στην επίθεση (10/13), 1 άσσο και 4 μπλοκ.

Τα σετ: 2-3 (25-18, 22-25, 27-25, 25-27, 11-15)

*Οι πόντοι του Άρη προήλθαν από 9 άσσους, 49 επιθέσεις, 13 μπλοκ και 39 λάθη αντιπάλων και του Πορφύρα προήλθαν από 13 άσσους, 51 επιθ΄σεις, 10 μπλοκ και 36 λάθη αντιπάλων.

ΑΣ ΑΡΗΣ (Φλώρος): Γουγούση 16 (10/27 επ., 4 άσσοι, 2 μπλοκ, 39% υπ.), Ζωΐδου 6 (1/4 επ., 2 άσσοι, 3 μπλοκ), Μεταξά 4 (1/10 επ., 3 μπλοκ), Πήττα 6 (2 άσσοι, 4 μπλοκ), Χουντιμά 21 (19/46 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 39% υπ.) / Χίτζιου (λ, 31% υπ.), Μπάκα 1 (1/2 επ., 50% υπ.), Πετρινόλη (29% υπ.).

ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πανδής): Δραγουμάνου 20 (15/53 επ., 3 άσσοι, 2 μπλοκ, 43% υπ.), Θαλασσινού 10 (9/28 επ., 1 άσσος, 61% υπ.), Κωνσταντέλου 15 (10.13 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ), Άντερσον 9 (4/8 επ., 5 άσσοι), Σιδεράτου 8 (5/22 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Φωτεινού 12 (8/17 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ) / Σαμπάτη (λ, 57% υπ.), Νικολάκη.
15/06/2019 • 07:16

"Τελικοί" με φόντο την άνοδο και ντέρμπι με φόντο έναν τελικό!

Μικρό προβάδισμα έχουν οι γηπεδούχοι στα πλέϊοφ της Ιταλικής Serie C και της Ισπανικής Segunda División με τους αντιπάλους τους όμως ικανούς στο να αντισταθούν σθεναρά. Το πρώτο ντέρμπι του Κόπα Αμέρικα μπορεί να έχει γκολ γιατί διαθέτει ποιότητα και πάθος για διάκριση!