Κέρασε η Κοσμά, 3-0 ο Παναθηναϊκός

Για τα γενέθλια της …κέρασε η Σοφία Κοσμά στον Κορυδαλλό. Η ακραία του Παναθηναϊκού είχε 12 πόντους με 4 μπλοκ και 2 άσσοι και μαζί με τις Οικονομίδου, Λαμπρινίδου αλλά και Κουντουρά υπέγραψαν τη νίκη με 3-0 σετ (25-07, 25-19, 25-22) κόντρα στην Άρτεμις Κορυδαλλού, για την 5η αγωνιστική της Pre league.
0
Παντελής Λώλης
17/11/2018 • 22:45
Παναθηναϊκός, βόλεϊ γυναικών
Για τα γενέθλια της …κέρασε η Σοφία Κοσμά στον Κορυδαλλό. Η ακραία του Παναθηναϊκού είχε 12 πόντους με 4 μπλοκ και 2 άσσοι και μαζί με τις Οικονομίδου, Λαμπρινίδου αλλά και Κουντουρά υπέγραψαν τη νίκη με 3-0 σετ (25-07, 25-19, 25-22) κόντρα στην Άρτεμις Κορυδαλλού, για την 5η αγωνιστική της Pre league. Οι «πράσινες» δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα κόντρα στην ομάδα του Νίκου Μπουτσορή και με όπλο το σερβίς (14-0 οι άσσοι), πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης και διατηρήθηκαν στην 4η θέση της βαθμολογίας.

ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ (Μπουτσορής): Αποστολάκη (0/3 επ.), Κασδοβασίλη 2 (0/8 επ., 2 μπλοκ), Λουκά 5 (4/19 επ., 1 μπλοκ), Παπαγεωργίου 6 (4/8 επ., 2 μπλοκ), Παπαστεργίου 1 (1/3 επ.), Ράπτη 8 (8/31 επ., 36% υπ.) / Τουλγαρίδου (λ, 25% υπ.), Παπαδιώτη (λ, 52% υπ.) / Ευθυμιοπούλου 4 (3/12 επ., 1 μπλοκ, 41% υπ.).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Καμπερίδης): Κελεσίδη 3 (0/4 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Κοσμά 12 (6/17 επ., 2 άσσοι, 4 μπλοκ, 64% υπ.), Κουντουρά 6 (2/4 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ), Λαμπρινίδου 11 (8/15 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Νούσια 7 (5/15 επ., 2 άσσοι, 46% υπ.), Οικονομίδου 12 (8/24 επ., 4 άσσοι) / Ρόγκα (λ, 60% υπ.), Λεωνίδου.
24/03/2019 • 07:11

Έντονη αίσθηση του γκολ στην Ολλανδία

Οι Ολλανδοί υπερίσχησαν των Γερμανών στα ματς του Nations League. Τώρα η ομάδα του Λεβ θέλει να "απαντήσει". Προβάδισμα νίκης έχει και η Ρωσία στο Καζαχστάν ενώ γκολ περιμένουμε στα ντέρμπι κορυφής της Β' Ολλανδίας