Τελικός με το ...καλημέρα στην Volleyleague

Όπως τελείωσε, έτσι θα ξεκινήσει στις 27 Οκτωβρίου, ο φετινός μαραθώνιος της Volleyleague γυναικών. Ολυμπιακός και Άρης, οι δύο περσινοί φιναλίστ, θα αγωνιστούν και στην πρεμιέρα μετά τη σημερινή κλήρωση που έγινε στα γραφεία της ΕΟΠΕ.
0
Παντελής Λώλης
20/07/2018 • 17:39
ΑΕΚ - Ολυμπιακός Α1 γυναικών
  • shares
Όπως τελείωσε, έτσι θα ξεκινήσει στις 27 Οκτωβρίου, ο φετινός μαραθώνιος της Volleyleague γυναικών. Ολυμπιακός και Άρης, οι δύο περσινοί φιναλίστ, θα αγωνιστούν και στην πρεμιέρα μετά τη σημερινή κλήρωση που έγινε στα γραφεία της ΕΟΠΕ. Ντέρμπι με το καλημέρα έχουμε και στη Θεσσαλονίκη με την έκπληξη του περσινού πρωταθλήματος, ομάδα των Μακεδόνων να υποδέχεται τον ΑΟ Θήρας. Το πρωτάθλημα λόγω των προκριματικών της Εθνικής ομάδας θα έχει διακοπή σχεδόν έναν μήνα (16 Δεκεμβρίου με 12 Ιανουαρίου) και η λήξη της κανονικής περιόδου θα γίνει στις 31 Μαρτίου. Αναλυτικά τo πρόγραμμα της Volleyleague Γυναικών 2018-2019 έχει ως εξής.

1η αγωνιστική (27-28 Οκτωβρίου)

Πανναξιακός - Κόρινθος
Ηλυσιακός - Θέτιδα Βούλας
Μαρκόπουλο - Πορφύρας
ΓΣ Ηλιούπολης - Αίας Ευόσμου
Ολυμπιακός - Άρης
Μακεδόνες Αξιού - ΑΟ Θήρας

2η αγωνιστική (3-4 Νοεμβρίου)

Μακεδόνες Αξιού - Πανναξιακός
Κόρινθος - Ηλυσιακός
Θέτιδα Βούλας - Μαρκόπουλο
Πορφύρας - ΓΣ Ηλιούπολης
Αίας Ευόσμου - Ολυμπιακός
ΑΟ Θήρας - Άρης

3η αγωνιστική (10-11 Νοεμβρίου)
Ηλυσιακός - Μακεδόνες Αξιού
Μαρκόπουλο - Κόρινθος
ΓΣ Ηλιούπολης - Θέτιδα Βούλας
Ολυμπιακός - Πορφύρας
Άρης - Αίας Ευόσμου
Πανναξιακός - ΑΟ Θήρας

4η αγωνιστική (17-18 Νοεμβρίου)

Μακεδόνες Αξιού - Μαρκόπουλο
Πανναξιακός - Ηλυσιακός
Κόρινθος - ΓΣ Ηλιούπολης
Θέτιδα Βούλας - Ολυμπιακός
Πορφύρας - Άρης
ΑΟ Θήρας - Αίας Ευόσμου

5η αγωνιστική (21 Νοεμβρίου)
ΓΣ Ηλιούπολης - Μακεδόνες Αξιού
Μαρκόπουλο - Πανναξιακός
Ολυμπιακός - Κόρινθος
Άρης - Θέτιδα Βούλας
Αίας Ευόσμου - Πορφύρας
Ηλυσιακός - ΑΟ Θήρας

6η αγωνιστική (24-25 Νοεμβρίου)

Μακεδόνες Αξιού - Ολυμπιακός
Πανναξιακός - ΓΣ Ηλιούπολης
Ηλυσιακός - Μαρκόπουλο
Κόρινθος - Άρης
Θέτιδα Βούλας - Αίας Ευόσμου
ΑΟ Θήρας - Πορφύρας

7η αγωνιστική (1-2 Δεκεμβρίου)
Άρης - Μακεδόνες Αξιού
Ολυμπιακός - Πανναξιακός
ΓΣ Ηλιούπολης - Ηλυσιακός
Αίας Ευόσμου - Κόρινθος
Πορφύρας - Θέτιδα Βούλας
Μαρκόπουλο - ΑΟ Θήρας

8η αγωνιστική (8-9 Δεκεμβρίου)
Μακεδόνες Αξιού - Αίας Ευόσμου
Πανναξιακός - Άρης
Ηλυσιακός - Ολυμπιακός
Μαρκόπουλο - ΓΣ Ηλιούπολης
Κόρινθος - Πορφύρας
ΑΟ Θήρας - Θέτιδα Βούλας

9η αγωνιστική (12 Δεκεμβρίου)

Πορφύρας - Μακεδόνες Αξιού
Αίας Ευόσμου - Πανναξιακός
Άρης - Ηλυσιακός
Ολυμπιακός - Μαρκόπουλο
Θέτιδα Βούλας - Κόρινθπς
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Θήρας

10η αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)
Μακεδόνες Αξιού - Θέτιδα Βούλας
Πανναξιακός - Πορφύρας
Ηλυσιακός - Αίας Ευόσμου
Μαρκόπουλο - Άρης
ΓΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός
ΑΟ Θήρας - Κόρινθος

11η αγωνιστική (12-13 Ιανουαρίου)
Κόρινθος - Μακεδόνες Αξιού
Θέτιδα Βούλας - Πανναξιακός
Πορφύρας - Ηλυσιακός
Αίας Ευόσμου - Μαρκόπουλο
Άρης - ΓΣ Ηλιούπολης
Ολυμπιακός - ΑΟ Θήρας

12η αγωνιστική (19-20 Ιανουαρίου)

Κόρινθος - Πανναξιακός
Θέτιδα Βούλας - Ηλυσιακός
Πορφύρας - Μαρκόπουλο
Αίας Ευόσμου - ΓΣ Ηλιούπολης
Άρης - Ολυμπιακός
ΑΟ Θήρας - Μακεδόνες Αξιού

13η αγωνιστική (26-27 Ιανουαρίου)
Πανναξιακός - Μακεδόνες Αξιού
Ηλυσιακός - Κόρινθος
Μαρκόπουλο - Θέτιδα Βούλας
ΓΣ Ηλιούπολης - Πορφύρας
Ολυμπιακός - Αίας Ευόσμου
Άρης - ΑΟ Θήρας

14η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου)
Μακεδόνες Αξιού - Ηλυσιακός
Κόρινθος - Μαρκόπουλο
Θέτιδα Βούλας - ΓΣ Ηλιούπολης
Πορφύρας - Ολυμπιακός
Αίας Ευόσμου - Άρης
ΑΟ Θήρας - Πανναξιακός

15η αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)

Μαρκόπουλο - Μακεδόνες Αξιού
Ηλυσιακός - Πανναξιακός
ΓΣ Ηλιούπολης - Κόρινθος
Ολυμπιακός - Θέτιδα Βούλας
Άρης - Πορφύρας
Αίας Ευόσμου - ΑΟ Θήρας

16η αγωνιστική (16-17 Φεβρουαρίου)
Μακεδόνες Αξιού - ΓΣ Ηλιούπολης
Πανναξιακός - Μαρκόπουλο
Κόρινθος - Ολυμπιακός
Θέτιδα Βούλας - Άρης
Πορφύρας - Αίας Ευόσμου
ΑΟ Θήρας - Ηλυσιακός

17η αγωνιστική (23-24 Φεβρουαρίου)
Ολυμπιακός - Μακεδόνες Αξιού
ΓΣ Ηλιούπολης - Πανναξιακός
Μαρκόπουλο - Ηλυσιακός
Άρης - Κόρινθος
Αίας Ευόσμου - Θέτιδα Βούλας
Πορφύρας - ΑΟ Θήρας

18η αγωνιστική (2-3 Μαρτίου)
Μακεδόνες Αξιού - Άρης
Πανναξιακός - Ολυμπιακός
Ηλυσιακός - ΓΣ Ηλιούπολης
Κόρινθος - Αίας Ευόσμου
Θέτιδα Βούλας - Πορφύρας
ΑΟ Θήρας - Μαρκόπουλο

19η αγωνιστική (9-10 Μαρτίου)
Αίας Ευόσμου - Μακεδόνες Αξιού
Άρης - Πανναξιακός
Ολυμπιακός - Ηλυσιακός
ΓΣ Ηλιούπολης - Μαρκόπουλο
Πορφύρας - Κόρινθος
Θέτιδα Βούλας - ΑΟ Θήρας

20η αγωνιστική (16-17 Μαρτίου)
Μακεδόνες Αξιού - Πορφύρας
Πανναξιακός - Αίας Ευόσμου
Ηλυσιακός - Άρης
Μαρκόπουλο - Ολυμπιακός
Κόρινθος - Θέτιδα Βούλας
ΑΟ Θήρας - ΓΣ Ηλιούπολης

21η αγωνιστική (23-24 Μαρτίου)
Θέτιδα Βούλας - Μακεδόνες Αξιού
Πορφύρας - Πανναξιακός
Αίας Ευόσμου - Ηλυσιακός
Άρης - Μαρκόπουλο
Ολυμπιακός - ΓΣ Ηλιούπολης
Κόρινθος - ΑΟ Θήρας

22η αγωνιστική (30-31 Μαρτίου)

Μακεδόνες Αξιού - Κόρινθος
Πανναξιακός - Θέτιδα Βούλας
Ηλυσιακός - Πορφύρας
Μαρκόπουλο - Αίας Ευόσμου
ΓΣ Ηλιούπολης - Άρης
ΑΟ Θήρας - Ολυμπιακός
Γράψτε το σχόλιο σας...
22/09/2018 • 08:08

19/09/2018 • 10:52