0
Παντελής Λώλης
26/01/2018 • 00:58
Μακεδόνες
Οι Θεσσαλονικιές επικράτησαν με 3-0 σετ του Πορφύρα στο «Π. Σαλπέας» και πήραν το εισιτήριο για τους «8» του θεσμού. Στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσουν τον νικητή του ζευγαριού Πανναξιακός - Άρης. Οι Μακεδόνες έπαιξαν καλό βόλεϊ ανά διαστήματα και όταν ο Πορφύρας στο πρώτο σετ μείωσε από 13-19 σε 19-21, ήταν πιο ψύχραιμη και έφτασε στην κατάκτηση του.

Οι γηπεδούχες, αν και βρέθηκαν αρκετές φορές πίσω στο σκορ κατάφεραν να μειώσουν, αλλά τα πολλά λάθη στα κρίσιμα σημεία τους στοίχισαν.

ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πανδής): Γκολφινοπούλου, Δραγουμάνου, Ράπτη, Φωτεινού, Κομλένοβιτς, Κωνσταντέλου / Μουστάκη (λ), Σιδεράοτυ, Θαλασσινού, Κελεσίδου, Χατζηπέτρου, Γκούρα.

ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Σκουλικάρης): Χολστ, Σπικς, Πολυνοπούλου, Σπανού, Νώτη, Καραφουλίδου / Μυρίδου (λ), Μόσχου, Μητακίδου.
23/05/2018 • 08:41

Η αίσθηση της Ευρώπης ανεβάζει τη θερμοκρασία στο Βάρεγκεμ

Σε εξαιρετική κατάσταση είναι η Ζούλτε Βάρεγκεμ καθώς μετράει εννέα συνεχόμενες νίκες στα Play-Offs του Βελγικού πρωταθλήματος. Η Λόκερεν θα βαδίσει στο ματς έχοντας ως οδηγό την νίκη της στο ίδιο γήπεδο με σκορ 1-3 τον περασμένο Οκτώβριο

09/05/2018 • 16:07