Τρίποντο στην Ηλιούπολη ο Ολυμπιακός

Με χαρακτηριστική άνεση στα δύο πρώτα σετ και με πίεση μόνο στο τρίτο ο Ολυμπιακός πέρασε άνετα με 3-0 σετ (25-11, 25-08, 25-23) το εμπόδιο της Ηλιούπολης εκτός έδρας. Μοναδική σετ που χρίζει περιγραφής είναι το τρίτο.
0
Παντελής Λώλης
27/11/2016 • 19:50
Ολυμπιακός γυναίκες

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 13-7, ωστόσο οι γηπεδούχες προσπάθησαν να κρατήσουν επαφή με το σκορ (18-20) με τη Σπανού να ρίχνει τη διαφορά στον πόντο 21-22 και την Κις να ισοφαρίζει 22-22. Πιο έμπειρη η ομάδα του Κοβάτσεβιτς πίεσε στο φινάλε του σετ από το σερβίς και έφτασε στο τελικό 0-3 σετ με 25-23.

Hλιούπολη (Λυκογιάννη):
Γκλιγκόροβιτς, Σπανού, Κις, Γιοβάνη, Μαλουσάρη, Γκρέκα / λ-Κοκίου, Μαθιουδάκη, Τσουμήτα

Oλυμπιακός (Koβάτσεβιτς): Γιώτα, Λαζάρεβιτς, Μαλασάι, Λαμπρούση, Τσίμα, Χριστοδούλου / λ-Κονόμι, Βλαχάκη, Τέζα, Κοκκινάκη
19/09/2018 • 08:08

Γερό αβαντάζ για την "Σίτι". Διάθεση για γκολ σε Μαδρίτη, Σέφιλντ και Μίντλεσμπρο

Με σαφές προβάδισμα παίζουν απόψε οι ομάδες του Μάντσεστερ στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ισορροπημένο το εξ αναβολής παιχνίδι της Γένοβας όπως και αυτό για το κύπελλο Ιρλανδίας όπου η φορμαρισμένη Μποέμιανς απειλεί ευθέως την Ντέρι Σίτι

19/09/2018 • 10:52