ΑνατόλιαΑΟ ΘήραςΗλιούπολη ΓΣΗρακλής Θ.Μακεδόνες ΑξιούΜαρκόπουλο ΑΟΟλυμπιακόςΟ.ΠΕ.ΡεθύμνουΠανναξιακός ΑΟΝ
Άρης - Απόλλων
15/12/2018 • 21:38

Μπόμπερ Μοντάνιο, 3-0 ο Άρης

Με την Μαντλέιν Μοντιάνιο να υπογράφει τους 8 από τους 15 συνολικά άσσους του Άρη, οι «κιτρινόμαυρες» πέρασαν από την έδρα του Μαρκόπουλου με 3-0 σετ (25-17, 25-23, 25-13) για την 10η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών.

Ηλιούπολη - Ολυμπιακός
    15/12/2018 • 21:09

Δεν ίδρωσε στην Ηλιούπολη ο Ολυμπιακός

Χωρίς να εντυπωσιάσει ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-0 σετ (25-20, 25-20, 25-17) στο κλειστό της Ηλιούπολης της ομώνυμης ομάδας και παρέμεινε στο ρετιρέ της βαθμολογίας με 27 βαθμούς.

Θέτιδα, πανηγυρική
      15/12/2018 • 21:00

Happy end για την Θέτιδα στα Κύμινα

Μια ακόμη νίκη, 7η σε 10 συνολικά αγώνες, πήρε η Θέτιδα Βούλας. Η ομάδα του Γιάννη Νικολάκη επικράτησε με άνεση 3-0 σετ σετ (25-21, 25-14, 25-10) στα Κύμινα των Μακεδόνων, παραμένοντας στην τετράδα της βαθμολογίας.

ΠΑΟΚ, γυναίκες
        15/12/2018 • 18:39
          Η Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου
          12/12/2018 • 23:35

Της Αγίας …Ειρήνης στον Εύοσμο

Σκέπασε το φιλέ στον Εύοσμο η Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου και με 17 δικούς της πόντους και 7 μπλοκ οδήγησε τον Πανναξιακός σε νίκη με 3-0 σετ (25-20, 25-21, 25-21) επί του τον Αίαντα για την 9η αγωνιστική της Volleyleague.

Θέτιδα - Κόρινθος
            12/12/2018 • 22:49

Τρίποντο και 4η θέση για την Θέτιδα

Στην πρώτη τετράδα της Volleyleague βρίσκεται η Θέτιδα Βούλας μετά το τρίποντο που πήρε με 3-1 σετ (27-29, 25-16, 26-24, 25-19) επί της Κορίνθου στο κλειστό της Βούλας σε αγώνα της 9ης αγωνιστικής της Volleyleague.

ΑΟ Θήρας - Ηλιούπολη
              12/12/2018 • 22:08
              Άρης - Ηλυσιακός, βόλεϊ γυναικών
              12/12/2018 • 21:18

Ξέσπασε ο Άρης…

Με τις ακραίες Μοντάνιο και Χουντιμά να κάνουν την περισσότερη δουλειά και την Πήττα να βοηθάει από το κέντρο ο Άρης επέστρεψε στις νίκες στην Volleyleague επικρατώντας άνετα με 3-0 σετ (25-22, 25-20, 25-20) του Ηλυσιακού στο κλειστό της Πυλαίας, για την 9η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών.

Ολυμπιακός, βόλεϊ
                11/12/2018 • 21:30

Στο ρελαντί ο Ολυμπιακός

Με πίεση από το σερβίς (11 άσσοι), με 51% στην επίθεση (45/89) και με τοπ σκόρερ την Χίπε (17π.) ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 σετ (25-17, 25-13, 25-20) το Μαρκόπουλο στο «Μελίνα Μερκούρη», στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Volleyleague Γυναικών.

Έσπασε το …ρόδι η Κόρινθος.
                08/12/2018 • 23:15
                  Τρίποντο τετράδας για την Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο.
                  08/12/2018 • 22:28

Τρίποντο τετράδας για την Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο

Τρίποντο τετράδας …σημάδεψε η Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο. Η ομάδα του Γιάννη Παγανέλη επικράτησε με 3-1 σετ (25-19, 26-24, 17-25, 25-17) του Μαρκόπουλου και σε συνδυασμό με την ήττα της Θέτιδας, ανέβηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Volleyleague γυναικών με 16 βαθμούς.

Τρίποντο στην έδρα των Μακεδόνων με πρώτη σκόρερ την Μαρτίνα Γκουίτζι-Τζούριτς βρήκε ο Αίας Ευόσμου.
                  08/12/2018 • 22:24