ΑΕΚΑνατόλιαΑΟ ΘήραςΗλιούπολη ΓΣΗρακλής Θ.Μακεδόνες ΑξιούΜαρκόπουλο ΑΟΟλυμπιακόςΟ.ΠΕ.ΡεθύμνουΠανναξιακός ΑΟΝΠαναθηναϊκός
Ολυμπιακός-Πανναξιακός
20/12/2017 • 20:48

Δέκα στα δέκα ο αήττητος Ολυμπιακός

Χωρίς να χάσει ματς (10 στα 10) και σετ (30-0) ολοκλήρωσε o Ολυμπιακός τον πρώτο γύρο της Volleyleague, κάτι που δεν έχει ξαναγίνει στην ιστορία του ελληνικού πρωταθλήματος.

Διώτη
18/12/2017 • 20:42

Πολυτιμότερη η Διώτη

Η Παναγιώτα Διώτη του Πανναξιακού είναι η MVP της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volleyleague Γυναικών.

Κορυφαία επτάδα
    18/12/2017 • 20:06
      ΑΟ Θήρας
      16/12/2017 • 23:29

Στο κόλπο με Γενιτσαρίδη η Σαντορίνη

Το πιο άνετο απόγευμα στις 10 αγωνιστικές της Volleyleague πέρασε ο ΑΟ Θήρας. Η ομάδα της Σαντορίνης με MVP την Μαρία Γενιτσαρίδη (16π.) νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-18, 25-15, 25-9) την Κόρινθο που δεν μπόρεσε να απειλήσει σε κανένα σημείο του αγώνα τον αντίπαλό της.

Αίας
        16/12/2017 • 22:15

Πέρασε από το Μαρκόπουλο ο Αίας Ευόσμου

Με τρεις παίκτριες να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων ο Αίας Ευόσμου πέρασε νικηφόρα με 3-0 σετ (25-22, 25-23, 25-20) το εμπόδιο του Μαρκόπουλο στα Μεσόγεια για την 10η αγωνιστική της Volleyleague.

Άρης, γυναίκες
          16/12/2017 • 21:48

Με Σιμόν 3-0 ο Άρης

Με την Κουβανή Σιμόν να έχει 17 πόντους και την Αλεξάκου να προσθέτει 12, ο Άρης επέστρεψε στις νίκες στην Volleyleague γυναικών.

Προελαύνει ο Ολυμπιακός
            16/12/2017 • 18:01
            Ολυμπιακός, γυναίκες
            12/12/2017 • 23:30

Τεράστιο "διπλό" του Ολυμπιακού με Γιώτα

Με την Κατερίνα Γιώτα να ελέγχει την εναέρια κυκλοφορία (8 μπλοκ και 14 πόντους) ο Ολυμπιακός έκανε δικό του το πρώτο ημίχρονο πρόκρισης στους "16" του Challenge Cup κόντρα στην Λογκρόνο.

11/12/2017 • 18:32
              Πανναξιακός
              10/12/2017 • 20:19

Με Ντάλτον πέρασε από την Κόρινθο ο Πανναξιακός

Μόνιμος κάτοικος τετράδας είναι πλέον ο Πανναξιακός ο οποίος με MVP την Ντάλτον πέρασε με 3-0 σετ (25-15, 25-18, 25-17) από την Κόρινθο. Η Σέλμπι Ντάλτον είχε 17 πόντους και 56% αποτελεσματικότητα στην επίθεση.

Μακεδόνες
                09/12/2017 • 23:44

Μακεδονική υπόθεση το ντέρμπι με τον Άρη

Στην δεύτερη θέση της Volleyleague "κόλλησαν" για τα καλά οι Μακεδόνες. Η ομάδα του Μανώλη Σκουλικάρη επικράτησε με 3-0 σετ (25-22, 25-23, 25-21) του Άρη στο κλειστό των Κυμίνων, φθάνοντας τις τέσσερις συνεχόμενες νίκες και τους 21 βαθμούς.

09/12/2017 • 19:35

Δεν χάνει σετ ο Ολυμπιακός

Στο ίδιο έργο θεατές για μια ακόμη αγωνιστική βρέθηκαν άπαντες στην 9η αγωνιστική της Volleyleague. Ο Ολυμπιακός νίκησε και τον Αίαντα στο «Μελίνα Μερκούρη» 3-0 σετ (25-18, 25-11, 25-13) και για 8ο αγώνα έμεινε αήττητος και χωρίς να έχει χάσει σετ.

13/02/2018 • 17:00