ΑΕΚΑνατόλιαΑΟ ΘήραςΗλιούπολη ΓΣΗρακλής Θ.Μακεδόνες ΑξιούΜαρκόπουλο ΑΟΟλυμπιακόςΟ.ΠΕ.ΡεθύμνουΠανναξιακός ΑΟΝΠαναθηναϊκός
Άρης, πανηγυρική
21/11/2018 • 21:37

Με Μοντάνιο 3-0 ο Άρης

Με το κοντέρ της Μοντάνιο να γράφει 18 πόντους ο Άρης πήρε το πρώτο του τρίποντο στην Volleyleague (3η νίκη συνολικά) επικρατώντας στο ΔΑΚ Πυλαίας με 3-0 σετ (25-12, 25-22, 26-24) της Θέτιδας Βούλας που υπέστη την δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα, πρώτη χωρίς να πάρει σετ ή βαθμό.

Ηλιούπολη, πανηγυρική
    21/11/2018 • 20:33

Έσπασε το …ρόδι η Ηλιούπολη

Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες στο σπίτι της από Αίαντα Ευόσμου και Θέτιδα η Ηλιούπολη έσπασε το …ρόδι εντός έδρας επικρατώντας άνετα 3-0 σετ (25-21, 25-09, 25-22) των Μακεδόνων που για τέταρτο παιχνίδι δεν μπόρεσαν να πάρουν βαθμό.

Άρης, βόλεϊ γυναικών
      21/11/2018 • 13:51
        Άντερσον
        19/11/2018 • 22:52

Κορυφαία η Άντερσον

Η Σέλεϊ Άντερσον του Πορφύρα αναδείχθηκε MVP της 4ης αγωνιστικής της Volleyleague Γυναικών.

Γιώτα, Ολυμπιακός
          18/11/2018 • 23:48

Ο Ολυμπιακός τη νίκη, η Θέτιδα το χειροκρότημα

Πύρρειος νίκη για τον πρωταθλητή στη Βούλα. Σε ένα ματς που κράτησε 2 ½ ώρες παρουσία 500 και πλέον φίλοι του βόλεϊ στο κατάμεστο κλειστό των Νοτίων Προαστίων ο πρωταθλητής, με πολλά προβλήματα για μια ακόμη μέρα, χρειάστηκε πέμπτο σετ για να κάμψει την αντίσταση της εκπληκτικής Θέτιδας που κέρδισε το χειροκρότημα.

Πορφύρας
          17/11/2018 • 23:37

Δίποντο by …USA για τον Πορφύρα, 3-2 τον Άρη

Με την υπογραφή της Αμερικανίδας πασέρ Ράε Άντερσον ο Πορφύρας πέτυχε νίκη βαθμολογίας, ουσίας και ψυχολογίας επί του Άρη με 3-2 σετ (15-25, 25-18, 25-18, 14-25, 15-13) στο «Π. Σαλπέας».

Μακεδόνες
            17/11/2018 • 22:52

Buzzer beater μπλοκ των Μακεδόνων

Με μπλοκ ...buzzer beater της Δορούκα στην Τσιτσιγιάννη οι Μακεδόνες έσπασαν το ρόδι μετά από 4 αγωνιστικές στην Volleyleague φθάνοντας στην πρώτη τους νίκη με 3-2 σετ (11-25, 27-25, 15-25 25-23, 15-13) στα Κύμινα επί του Μαρκόπουλου στην 4η αγωνιστική.

Κόρινθος
            17/11/2018 • 22:50

Με πολυτιμότερη Σπανού, 3-0 η Ηλιούπολη

Τι και αν έπαιξε ως αλλαγή με διάστρεμμα. Η Άννα Σπανού με 18 πόντους και 11/14 επιθέσεις (79%) ήταν η πολυτιμότερη στην εκτός έδρας νίκη της Ηλιούπολης στην Κόρινθο με 3-0 σετ (25-22, 25-09, 25-18).

Παναθηναϊκός, βόλεϊ γυναικών
            17/11/2018 • 22:45

Κέρασε η Κοσμά, 3-0 ο Παναθηναϊκός

Για τα γενέθλια της …κέρασε η Σοφία Κοσμά στον Κορυδαλλό. Η ακραία του Παναθηναϊκού είχε 12 πόντους με 4 μπλοκ και 2 άσσοι και μαζί με τις Οικονομίδου, Λαμπρινίδου αλλά και Κουντουρά υπέγραψαν τη νίκη με 3-0 σετ (25-07, 25-19, 25-22) κόντρα στην Άρτεμις Κορυδαλλού, για την 5η αγωνιστική της Pre league.

ΑΟ Θήρας
            17/11/2018 • 21:44

Τρίποντο από το σέρβις για τον ΑΟ Θήρας

Με 10 άσσους και τις Πίλεπιτς και Μερτέκη να έχουν από 12 πόντους ο ΑΟ Θήρας χρειάστηκε μόλις 62 λεπτά για να νικήσει άνετα με 3-0 σετ (25-13, 25-13, 25-13) και τον Αίαντα Ευόσμου στο ΔΑΠΠΟΣ Σαντορίνης μπροστά σε 400 φίλους του.

Πανναξιακός
            17/11/2018 • 20:22
            ΠΑΟΚ 5Χ5, πέρασε και από την Κηφισιά.
            17/11/2018 • 17:54

ΠΑΟΚ 5Χ5, πέρασε και από την Κηφισιά

Με 19 άσσους και την Κυπαρίσση να γράφει 10 από αυτούς ο ΠΑΟΚ πέρασε με 3-0 σετ (25-07, 25-17, 25-11) από την έδρα του Ηρακλή Κηφισιάς στο Ζηρίνειο, για την 5η αγωνιστική της Pre League.

04/12/2018 • 16:04