ΑΕΚΑνατόλιαΑΟ ΘήραςΗλιούπολη ΓΣΗρακλής Θ.Μακεδόνες ΑξιούΜαρκόπουλο ΑΟΟλυμπιακόςΟ.ΠΕ.ΡεθύμνουΠανναξιακός ΑΟΝΠαναθηναϊκός
10/02/2018 • 20:57
    Μαρκόπουλο
    04/02/2018 • 21:50

Επιβλητικό πέρασμα από την Κόρινθο για το Μαρκόπουλο

Με τις ακραίες του, Νικολογιάννη και Χούντα, να κάνουν το καλύτερό τους φετινό παιχνίδι, το Μαρκόπολο πέρασε νικηφόρα με 3-0 σετ (25-23, 25-22, 25-17) από την Κόρινθο πανηγυρίζοντας την πρώτη εκτός έδρας επιτυχία του σε παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Volleyleague Γυναικών.

Πορφύρας, πανηγυρική
      04/02/2018 • 21:00

Με την υπογραφή Τοτσίδου, 3-0 η Ηλιούπολη

Φαρδιά πλατιά την υπογραφή της με με 23 πόντους και 57% αποτελεσματικότητα στην επίθεση (21/37 επ.) έβαλε η Σία Τοτσίσδου στη νίκη της Ηλιούπολης με 3-0 σετ(25-22, 25-21, 26-24) επί του Πορφύρα.

Δεν χάνουν οι Μακεδόνες

Με το απόλυτο 2 νίκες σε ισάριθμα ματς σε 48 ώρες επιστρέφουν στην Θεσσαλονίκη από τον Πειραιά οι Μακεδόνες.

.
        27/01/2018 • 22:05

Το πήρε ο Άρης με Χουντιμά

Με την Χουντιμά να ...γράφει 24 πόντους ο Άρης πήρε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης επικρατώντας στον Εύοσμο με 3-1 σετ (25-16, 20-25, 25-18, 25-16) του Αίαντα, τρίποντο που τον κρατά σταθερά στην 4άδα.

Πανναξιακός, πανηγυρική
          27/01/2018 • 21:47

Πέρασε από το Μαρκόπουλο ο Πανναξιακός

Με την Διώτη και την Ντάλτον να έχουν από 15 πόντους ο Πανναξιακός νίκησε με 3-0 σετ (25-12, 25-22, 25-22) το Μαρκόπουλο στο κλειστό των Μεσογείων για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μακεδόνες
            26/01/2018 • 00:58
              Ολυμπιακός, γυναίκες
              25/01/2018 • 21:47

Στη Ρουμανία για την πρόκριση ο Ολυμπιακός

Το δύσκολο δρόμο πρόκρισης στην επόμενη φάση του Challenge Cup διάλεξε ο Ολυμπιακός. Οι πρωταθλήτριες ηττήθηκαν, στο Ρέντη, στα σημεία, 3-2 σετ (25-18, 27-25, 16-25, 16-25, 15-13) από την δυνατή Ταργκοβίστε και πλέον στη ρεβάνς στη Ρουμανία (6 Φεβρουαρίου) χρειάζονται οπωσδήποτε νίκη.

Μακεδόνες
                21/01/2018 • 00:40

Στους 34 η Χολστ, 3-1 οι Μακεδόνες

«Ζεστό» για μια ακόμη αγωνιστική ήταν το δεξί χέρι της Κιέρα Χολστ η οποία με 34 δικούς της πόντους, οδήγησε τους Μακεδόνες σε εντός έδρας νίκη με 3-1 σετ (20-25, 25-17, 25-15, 25-17) επί της αξιόμαχης Κορίνθου.

Οι παίκτριες του ΑΟ Θήρας
                  21/01/2018 • 00:11

Έβαλε δύσκολα ο Αίας στον ΑΟ Θήρας

Έναν ακόμη βαθμό άφησε στο γήπεδό του ο ΑΟ Θήρας με τον Αίαντα Ευόσμου να του βάζει …δύσκολα σε αγώνα θρίλερ που διεξήχθη στο κλειστό του ΔΑΠΠΟΣ στη Σαντορίνη.

13/02/2018 • 17:00