ΑΕΚΑνατόλιαΑΟ ΘήραςΗλιούπολη ΓΣΗρακλής Θ.Μακεδόνες ΑξιούΜαρκόπουλο ΑΟΟλυμπιακόςΟ.ΠΕ.ΡεθύμνουΠανναξιακός ΑΟΝΠαναθηναϊκός
Η Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου
12/12/2018 • 23:35

Της Αγίας …Ειρήνης στον Εύοσμο

Σκέπασε το φιλέ στον Εύοσμο η Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου και με 17 δικούς της πόντους και 7 μπλοκ οδήγησε τον Πανναξιακός σε νίκη με 3-0 σετ (25-20, 25-21, 25-21) επί του τον Αίαντα για την 9η αγωνιστική της Volleyleague.

Θέτιδα - Κόρινθος
    12/12/2018 • 22:49

Τρίποντο και 4η θέση για την Θέτιδα

Στην πρώτη τετράδα της Volleyleague βρίσκεται η Θέτιδα Βούλας μετά το τρίποντο που πήρε με 3-1 σετ (27-29, 25-16, 26-24, 25-19) επί της Κορίνθου στο κλειστό της Βούλας σε αγώνα της 9ης αγωνιστικής της Volleyleague.

ΑΟ Θήρας - Ηλιούπολη
      12/12/2018 • 22:08
      Άρης - Ηλυσιακός, βόλεϊ γυναικών
      12/12/2018 • 21:18

Ξέσπασε ο Άρης…

Με τις ακραίες Μοντάνιο και Χουντιμά να κάνουν την περισσότερη δουλειά και την Πήττα να βοηθάει από το κέντρο ο Άρης επέστρεψε στις νίκες στην Volleyleague επικρατώντας άνετα με 3-0 σετ (25-22, 25-20, 25-20) του Ηλυσιακού στο κλειστό της Πυλαίας, για την 9η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών.

Ολυμπιακός, βόλεϊ
        11/12/2018 • 21:30

Στο ρελαντί ο Ολυμπιακός

Με πίεση από το σερβίς (11 άσσοι), με 51% στην επίθεση (45/89) και με τοπ σκόρερ την Χίπε (17π.) ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 σετ (25-17, 25-13, 25-20) το Μαρκόπουλο στο «Μελίνα Μερκούρη», στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Volleyleague Γυναικών.

Έσπασε το …ρόδι η Κόρινθος.
        08/12/2018 • 23:15
          Τρίποντο τετράδας για την Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο.
          08/12/2018 • 22:28

Τρίποντο τετράδας για την Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο

Τρίποντο τετράδας …σημάδεψε η Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο. Η ομάδα του Γιάννη Παγανέλη επικράτησε με 3-1 σετ (25-19, 26-24, 17-25, 25-17) του Μαρκόπουλου και σε συνδυασμό με την ήττα της Θέτιδας, ανέβηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Volleyleague γυναικών με 16 βαθμούς.

Τρίποντο στην έδρα των Μακεδόνων με πρώτη σκόρερ την Μαρτίνα Γκουίτζι-Τζούριτς βρήκε ο Αίας Ευόσμου.
          08/12/2018 • 22:24
          Πέρασε από τα Ιλίσια ο Ολυμπιακός.
          08/12/2018 • 22:18

Πέρασε από τα Ιλίσια ο Ολυμπιακός

Με τοπ σκόρερ την Χίπε (19π.) και με καλύτερη επίθεση (33%-52%) και υποδοχή (32%-57%) ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 σετ (24-26, 21-25, 12-25) τον Ηλυσιακό στην έδρα του σε αγώνα που άνοιξε την 8η αγωνιστική.

Ολυμπιακός, βόλεϊ γυναικών
          05/12/2018 • 20:55

Στο ρετιρέ ο Ολυμπιακός με 13 άσσους και Βλαχάκη

Με όπλο το σερβίς που του έδωσε 13 πόντους (6 άσσους ή Λαμπρούση, 4 η Νικολογιάννη) και με βασική ακραία την εξαιρετική Βλαχάκη ο Ολυμπιακός νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-07, 25-21, 25-10) την Κόρινθο και για πρώτη φορά μετά από 7 αγωνιστικές βρίσκεται στην κορυφή της Volleyleague.

ΠΑΟ
          02/12/2018 • 22:39

Προσπέρασε και τον ΖΑΟΝ ο Παναθηναϊκός

Με 4 παίκτριες να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων (Οικονομίδου 24, Κοσμά 19, Νούσια 14, Κελεσίδη 10) και με υπεροχή στο μπλοκ (15-9) ο Παναθηναϊκός πανηγύρισε στο Ζηρίνειο την έκτη του συνεχόμενη νίκη στην Pre League.

02/12/2018 • 20:45

Ο καλύτερος Ολυμπιακός 3-0 τον Πανναξιακό

Στην καλύτερή του φετινή εμφάνιση στο πρωτάθλημα, ο Ολυμπιακός με MVP την αρχηγό του, Στέλλα Χριστοδούλου (9 π., 2 άσσοι, 1 μπλοκ) και τοπ σκόρερ την Σάσκια Χίπε (20π., 49% αποτελεσματικότητα στην επίθεση) επιβλήθηκε 3-0 σετ (25-11, 25-17, 26-24) του Πανναξιακού ο οποίος υποχρεώθηκε στην πρώτη ήττα στην φετινή Volleyleague.

11/12/2018 • 16:23