Οι Τσοπούλου και Μαναβή
29/08/2018 • 11:36

Ήττα για Μαναβή – Τσοπούλου στο Μονπελιέ

Με ήττα από τις Χούμπερ – Γκρέμπερ (Ελβετία) ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στον πρώτο όμιλο του τουρνουά ενός αστεριού της FIVB που φιλοξενείται στο Μονπελιέ της Γαλλίας, η Εθνική ομάδα Τσοπούλου-Μαναβή.

Tουρνουά μπιτς βόλεϊ εις μνήμη Πάρη Καρτσουλάκη
29/08/2018 • 11:11

Τουρνουά στο Μάτι για τον Πάρη

Συμπληρώθηκε ένας μήνας από τη συμφορά στο Μάτι και οι πληγές που άφησε πίσω της η καταστροφική πυρκαγιά θα καίνε για πάντα τη μνήμη και τη συνείδηση μας.

H Σοφία Αγγελάκη
29/08/2018 • 10:56

Η Αγγελάκη επέστρεψε στο σπίτι της!

Στα πράσινα και πάλι η Σοφία Αγγελάκη. Η παίκτρια σημαία του «τριφυλλιού» επέστρεψε στο σπίτι της προκειμένου να διευθύνει τις ακαδημίες βόλεϊ σε αγόρια και κορίτσια.

Κλήρωση Volley League
28/08/2018 • 22:39

Κληρώνει 10 Σεπτεμβρίου στην Αθήνα

Επί Αθηναϊκού εδάφους, στο ξενοδοχείο Coral στην παραλιακή, παρουσία εκπροσώπων και προέδρων ιδρυτικών Λιγκών της VLA θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου (ώρα 19.30) η κλήρωση της Volley League Πάμε Στοίχημα 2018-2019.

Πρωτοψάλτης
28/08/2018 • 22:21

Θανάσης Πρωτοψάλτης για όλα…

Τον δικό του απολογισμό για την Εθνική ομάδα μετά την πρόκριση στην τελική φάση του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος έκανε στο www.volleyball.gr ο Θανάσης Πρωτοψάλτης.

Ο Δαλακούρας στην Κομοτηνή
    27/08/2018 • 22:50
    Η Ανθή Βασιλαντωνάκη
    26/08/2018 • 23:31
      πετρέας
      26/08/2018 • 21:50

Πετρέας: «Δέκα φορές πιο χαρούμενοι για την πρόκριση»

Πασιχαρής για την πρόκριση της εθνικής ομάδας στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος βόλεϊ για πρώτη φορά μετά από 10 χρόνια δήλωσε ο Γιώργος Πετρέας, λίγα λεπτά μετά τη νίκη με 3-2 σετ επί του Αζερμπαϊτζάν στο Μπακού.

Εθνική βόλεϊ ανδρών
        26/08/2018 • 19:39

Οι "κοντοί" ...καθάρισαν την πρόκριση!!!

Με τους "κοντούς" Πρωτοψάλτη και Κοκκινάκη να κάνουν... όργια και με πασέρ τον ήρεμο Στιβαχτή, η Εθνική, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ από το Αζερμπαϊτζάν, γύρισε το ματς, το κέρδισε με 3-2 σετ και ταυτόχρονα, με την τέταρτη συνεχόμενη νίκη στον 7ο όμιλο εξασφάλισε και μαθηματικά, την πρόκριση στην τελική φάση του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος του 2019.

Ο Γιώργος Πετρέας
          23/08/2018 • 00:35

Πετρέας: "Δεν πετάμε στα σύννεφα"

Ο αρχηγός της Εθνικής Ανδρών Βόλεϊ, Γιώργος Πετρέας μίλησε στην ιστοσελίδα της ΕΟΠΕ για τη νίκη της "Γαλανόλευκης" επί του Αζερμπαϊτζάν και την προσπάθεια πρόκρισης του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος.

O Δημήτρης Ανδρεόπουλος
            22/08/2018 • 22:52

Ανδρεόπουλος: "Σχεδόν σίγουρη η πρόκριση"

Ικανοποιημένος από τη νέα νίκη της Εθνικής ομάδας δήλωσε ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Δημήτρης Ανδρεόπουλος. ""Είναι αδύνατον να μην περάσουμε", ανέφερε ο προπονητής της "Γαλανόλευκης".

Η Εθνική Ανδρών Βόλεϊ
              22/08/2018 • 22:13

Επίδειξη δύναμης από τη "Γαλανόλευκη"

Η Εθνική Ανδρών Βόλεϊ επικράτησε εύκολα 3-0 του Αζερμπαϊτζάν για την τρίτη αγωνιστική των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος και πέτυχε την τρίτη νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

19/09/2018 • 10:52