24/12/2018 • 10:59
ΠΑΟΚ
23/12/2018 • 22:39

Αλλάζει χρόνο στην κορυφή ο ΠΑΟΚ

Με πρώτο βιολί την Χαντάβα και ουσιαστική την Κυριακίδου ο ΠΑΟΚ, νίκησε με 3-0 σετ (25-09, 28-26, 25-17) τον ΑΟ Λαμίας, στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής.

Εθνικός Αλεξανδρούπολης
    22/12/2018 • 22:28
    Γιορντάνοφ
    22/12/2018 • 22:10

"Δήμαρχος" Γιορντάνοφ με 88%...

Διαστημικός Γιορντάνοφ με 88% στην επίθεση (15/17 τελειωμένες προσπάθειες) οδήγησε τον Παναθηναϊκό σε άνετη επικράτηση με 3-0 σετ (25-17, 26-24, 25-18) σε 77 λεπτά και πάνω στο νήμα έπιασε τους 18 βαθμούς και την 3η θέση στη βαθμολογία με την ολοκλήρωση του Α΄γύρου.

Παναθηναϊκός βόλεϊ γυναικών
    22/12/2018 • 21:45

Δεν χάνει ο Παναθηναϊκός

Με κορυφαίες για μια ακόμη αγωνιστική της Οικονομίδου, Κοσμά και Νούσια ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-0 σετ (25-17, 25-14, 25-19) τη Μεσσαρά στο κλειστό του Χολαργού, για την 10η και τελευταία αγωνιστική για το 2018 στο πρωτάθλημα της Pre League.

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ, βόλεϊ
    22/12/2018 • 20:14

Πούλμαν... ο ΠΑΟΚ, 3-0 την ΑΕΚ

Ορεξάτοι πάρα το γεγονός ότι για πρώτη φορά φέτος χρησιμοποίησαν πούλμαν και όχι αεροπλάνο για την μετακίνησή τους στην Αθήνα οι παίκτες του ΠΑΟΚ επικράτησαν άνετα με 3-0 σετ (25-20, 25-13, 25-22) της ΑΕΚ στο Μετς.

Ο Τεοντόρ Αλεξίεφ
    21/12/2018 • 18:14

Τρελό σενάριο με Αλεξίεφ και Ολυμπιακό

Ένα τρελό σενάριο ακούγεται τις τελευταίες μέρες στον Πειραιά. Το σενάριο αυτό θέλει τον Τεοντόρ Αλεξίεφ να επιθυμεί διακαώς να επιστρέψει στον Ολυμπιακό και να αφήσει την Σπόρτινγκ στην Πορτογαλία.

Το Σάββατο η χριστουγεννιάτικη γιορτή «Love Volley»
    20/12/2018 • 19:09
    Ολυμπιακός, βόλεϊ
    18/12/2018 • 23:08

Πρώτο βήμα αύριο για τον Ολυμπιακό στην Πόλη

Μετά τις δυο συνεχείς νίκες επί του ΠΑΟΚ, στο Λιγκ Καπ και το πρωτάθλημα, οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του Ολυμπιακού, συνεχίζονται με την πρώτη από τις δυο αναμετρήσεις της φάσης των «16» στο CEV Cup.

Ο Σωτήρης Πανταλέων
      18/12/2018 • 22:10

MVP o Πανταλέων!

Η εντυπωσιακή εμφάνιση του Σωτήρη Πανταλέοντα στο παιχνίδι με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης ήταν αρκετή για να δώσει στον έμπειρο κεντρικό του Παναθηναϊκού τον τίτλο του πολυτιμότερου αθλητή της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volley League 2018-19

Τζούριτς
      18/12/2018 • 16:36

O Tζούριτς επιστρέφει στην Εθνική

Ο Δημήτρης Τζούριτς είναι το νέο πρόσωπο στους 17 παίκτες που κάλεσε ο τεχνικός της Εθνικής ανδρών Δημήτρης Ανδρεόπουλος για τους δύο εναπομείναντες αγώνες στον 7ο προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.