03/02/2019 • 14:00
    Ολυμπιακός
    02/02/2019 • 23:14

Με Γιώτα και Χουντ 3-0 ο Ολυμπιακός

Χωρίς πίεση από τον αντίπαλο και επιβεβαιώνοντας την κλάση του ο Ολυμπιακός πέρασε με σβηστές τις μηχανές από το «Παναγιώτης Σαλπέας» επικρατώντας εκτός έδρας με 3-0 σετ (25-13, 25-12, 25-16)τον συμπολίτη Πορφύρα.

ΑΟ Θήρας
    02/02/2019 • 23:10

«Αφεντικό» στις Κυκλάδες ο ΑΟ Θήρας, 3-1 τον Πανναξιακό

Σε καταπληκτική ατμόσφαιρα που δημιούργησαν 800 φίλοι του στο σχεδόν γεμάτο κλειστό γυμναστήριο ΔΑΠΠΟΣ της Σαντορίνης ο ΑΟ Θήρας επικράτησε στο ντέρμπι των Κυκλάδων με 3-1 σετ (24-26, 25-22, 25-21, 25-21) του Πανναξιακού και τον προσπέρασε στη δεύτερη θέση της Volleyleague.

Κουμεντάκης
    02/02/2019 • 23:06

Με Κουμεντάκη 3-1 ο Ολυμπιακός

Με τον κόουτς του Ολυμπιακού Φερνάντο Μπενίτεθ να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες και να ξεκουράζει τους βασικούς του ενόψει της ρεβάντς με την Νεφτοχιμίκ, οι πρωταθλητές πέρασαν με 3-1 σετ (25-22, 25-19, 23-25, 25-19) το εμπόδιο της Κομοτηνής στη Θράκη.

Παμβοχαϊκός
    02/02/2019 • 22:31

Δίποντο με Αμπράο ο Παμβοχαϊκός, βαθμό ο Εθνικός

Με τον Βραζιλιάνο Αμπράο να κάνει τη διαφορά κυρίως στο τάι μπρέικ, ο Παμβοχαϊκός νίκησε 3-2 σετ (25-23, 19-25, 23-25, 25-22, 15-13) τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης και πήρε ρεβάνς για την ήττα με το ίδιο σκορ στον πρώτο γύρο.

Αίαντας
      02/02/2019 • 22:24

«Αφεντικό» ο Αίαντας, 3-1 τον Άρη

Τι και αν έμεινε για μια ακόμη φορά χωρίς τον πρώτο του προπονητή. Τι και αν αγωνίστηκε και πάλι χωρίς το όπλο του την Μαρτίνα Γκουίτζι. Ο Αίας Ευόσμου βρήκε τον τρόπο και με αποτελεσματικό σέρβις νίκησε με 3-1 σετ (21-25, 25-22, 25-22, 25-18) τον Άρη στο τοπικό ντέρμπι της Θεσσαλονίκης.

Αίαντας

Σπουδαία νίκη για το Μαρκόπουλο
          02/02/2019 • 22:18
          Θέτιδα
          02/02/2019 • 21:50

Θέτιδα για 4άδα, 3-0 την Ηλιούπολη

Ραντεβού με την τετράδα έκλεισε σήμερα η Θέτιδα Βούλας. Η ομάδα των Νοτίων Προαστίων με όπλο το σερβίς (10-2 οι άσσοι) επικράτησε άνετα 3-0 σετ (25-23, 25-18, 25-11) της Ηλιούπολης.

Ο Πανταλέων πανηγυρίζει με τον Γιορντάνοφ
          02/02/2019 • 20:38

«Αγριεμένος» Παναθηναϊκός, 3-0 την ΑΕΚ

Με τους 800 φίλους του να δημιουργούν ατμόσφαιρα νίκης στο κλειστό της Κυψέλης ο Παναθηναϊκός με ανατροπές νίκησε 3-0 σετ (25-23, 25-18, 29-27) την ΑΕΚ στο αθηναϊκό ντέρμπι της 14ης αγωνιστικής.