04/10/2018 • 22:21
ΠΑΟΚ, βόλεϊ ανδρών
02/10/2018 • 21:15

Sweep ο ΠΑΟΚ με Τζούριτς, έρχεται ημιτελικός με τον Ολυμπιακό

Με τον Δημήτρη Τζούριτς να …αγριεύει ο ΠΑΟΚ νίκησε και τον τρίτο του αγώνα στον Α΄ όμιλο του League Cup με 3-0 σετ (25-15, 25-16, 25-23) και επιστρέφει ατσαλάκωτος (χωρίς να χάσει σετ σε 3 ματς) στα ημιτελικά του θεσμού μετά την περσινή του απουσία.

πλήρης ο Ολυμπιακός
02/10/2018 • 18:08

Στην προπόνηση οι "παγκόσμιοι" Τερβαπόρτι και Ράουβερντινκ

Στη διάθεση του προπονητή του Ολυμπιακού Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ τέθηκαν και οι Έεμι Τερβαπόρτι και Γερούν Ράουβερντινκ έχοντας φτάσει στη χώρα μας τις τελευταίες ημέρες μετά την ολοκλήρωση των υποχρεώσεων τους στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Σέρτζιο Στάνκου και Σάκης Μουστακίδης μέτρησαν τις δυνάμεις των ομάδων τους στον αγώνα ΠΑΟΚ-Εθνικός Αλεξανδρούπολης
01/10/2018 • 05:30

Μουστακίδης: "Η προσοχή στην πρεμιέρα"

Ο προπονητής του Εθνικού Αλεξανδρούπολης τόνισε μετά τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ (30/9) ότι αυτό που προέχει για την ομάδα του είναι να εμφανιστεί πανέτοιμη στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος

Απολύτως ικανοποιημένο άφησε τον προπονητή του ΠΑΟΚ, Σέρτζιο Στάνκου, η εμφάνιση κόντρα στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης
01/10/2018 • 05:15

Στάνκου: "Απολύτως ικανοποιημένος!"

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ τόνισε μετά τη νίκη επί του Εθνικού Αλεξανδρούπολης ότι η ομάδα του βαδίζει στο σωστό δρόμο τη δεδομένη χρονική στιγμή

Ολυμπιακός
30/09/2018 • 22:08
ΠΑΟΚ
30/09/2018 • 21:59

Δεν χάνει σετ ο ΠΑΟΚ

Με αποτελεσματικό Μαρκέζ, 11 λιγότερα λάθη και καλύτερος σε όλες τις στατιστικές κατηγορίες ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-0 σετ (25-22, 25-20, 25-14) του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στον δεύτερο αγώνα του ομίλου League Cup.

Μαρκόπουλο
29/09/2018 • 23:41

Έδειξε άρετες το νεανικό Μαρκόπουλο

Με 21 πόντους της Ρόζας και 16 της Τσιτσιγιάννη το Μαρκόπουλο επικράτησε 3-2 σετ (17-25, 25-23, 19-25, 25-18, 17-15) του ΑΟ Θήρας σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στα Μεσόγεια.

Ολυμπιακός, γυναίκες
29/09/2018 • 23:05

Ήττα στην Τουρκία για τον Ολυμπιακό

Την πρώτη του ήττα στο τρίτο φιλικό παιχνίδι - πρώτο στην Τουρκία - γνώρισε ο Ολυμπιακός από την Turkish Airlines. Ανώτερη η Τουρκική ομάδα κέρδισε 3-0 (25-18, 25-20, 25-19 ενώ πήρε με 25-22 και το 4ο σετ το οποίο παίχθηκε ύστερα από συμφωνία των δύο προπονητών.

ΠΑΟΚ - ΑΕ Κομοτηνής
29/09/2018 • 20:19

Με 19 του Τζούριτς, 3-0 ο ΠΑΟΚ

Σε 66 λεπτά και με 66% αποτελεσματικοτητα στην επίθεση από τον Τζούριτς (19 πόντους) ο ΠΑΟΚ νίκησε στο Παλατάκι 3-0 σετ(25-12, 25-19, 25-20) τον ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής στην πρεμιέρα του Α΄ομίλου στο Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς.

Βόλεϊ, Μακάμπι
29/09/2018 • 18:30

Ήττα από Μακάμπι και 3η θέση για τον Παναθηναϊκό

Με μια νίκη και δύο ήττες απολογισμό επιστρέφει στην Ελλάδα ο Παναθηναϊκός ο οποίος συμμετείχε στο ΟΠΑΠ Διεθνές Τουρνουά Βόλεϊ Γυναικών 2018 που διοργανώθηκε στην Κύπρο από την Ανόρθωση σε συνεργασία με την Ολυμπιάδα Νεαπόλεως, υπό την αιγίδα του KOA και της ΚΟΠΕ. Το "τριφύλλι" ηττήθηκε σήμερα 3-0 σετ (25-15, 25-20, 25-20) από την Μακάμπι Χάιφα η οποια κατεκτησε το τουρνουά.

10/10/2018 • 10:36