Βίκυ Αρβανίτη - Πέννυ Καραγκούνη
02/12/2018 • 20:20

Χρυσές Βίκυ και Πένυ στην Λιουμπλιάνα!

Επιβεβαίωσαν τα προγνωστικά και κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο μονάστερο τουρνουά της FIVB που διεξήχθη στη Λιουμπλιάνα. Η χρονιά για την Βίκυ Αρβανίτη και την Πένυ Καραγκούνη ξεκίνησε ιδανικά.

Τελικός στις 17.45 για Αρβανίτη, Καραγκούνη.
02/12/2018 • 16:16

Τελικός στις 17.45 για Αρβανίτη, Καραγκούνη

Επιστροφή στα τουρνουά της FIVB μετά από 2 χρόνια απουσίας για Αρβανίτη, Καραγκούνη και πρόκριση στον τελικό του τουρνουά ενός αστεριού που φιλοξενείται στη Λιουμπλιάνα.

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού
02/12/2018 • 13:44
Θέτιδα - Πορφύρας
01/12/2018 • 23:02

Τρένο η Θέτιδα, 3-0 τον Πορφύρα

Πέντε νίκες σε επτά ματς συμπλήρωσε η Θέτιδα. Η ομάδα της Βούλας επικράτησε άνετα 3-0 σετ στον Πειραιά του Πορφύρα με τέσσερις αθλήτριες με διψήφιο αριθμό πόντων.

ΑΕΚ, πανηγυρική
01/12/2018 • 22:53

Τρίποντο για την ΑΕΚ

Με Τοτσίδου και Χρήστου να έχουν από 14 πόντους η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 σετ (25-14, 25-21, 26-24) του ΑΟ Λαμίας στο κλειστό σχολικό Νέας Φιλαδέλφειας. Η Ένωση πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης και ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας στο -2 τον ΑΟΛ.

Αίαντας - Κόρινθος
01/12/2018 • 22:48

Με ίδιες φανέλες στον Εύοσμο

Ευτυχώς που υπήρχε φιλέ και απόσταση ανάμεσα στις παίκτριες του Αίαντα και της Κορίνθου στον σημερινό αγώνα στον Εύοσμο για την Volleyleague. Οι δύο ομάδες φόρεσαν εμφανίσεις με τα ίδια "ερυθρόλευκα" χρώματα αλλά ευτυχώς τελικά δεν ...μπερδεύτηκαν.

Ηλιούπολη - Ηλυσιακός
01/12/2018 • 22:24

Μίλησε η ...34άρα Πότοκαρ

Από το "καυτό" χέρι της Μόνικα Πότοκαρ η Ηλιούπολη βρήκε δίποντο κόντρα στον Ηλυσιακό τον οποίο νίκησε με 3-2 σετ τον Ηλυσιακό, στο ντεμπούτο του Γιώργου Ρούση στον πάγκο των Ιλισίων.

Πέννυ και Βίκη
01/12/2018 • 22:09

Έτοιμες για χρυσό Βίκυ και Πέννυ

Την Τρίτη συνεχόμενη νίκη τους που ισοδυναμεί με πρόκριση στην τετράδα του μονάστερου τουρνουά της FIVB στην Λιουμπλιάνα πέτυχαν Βίκυ Αρβανίτη, Πένυ Καραγκούνη (Νο8).

ΠΑΟΚ, γυναίκες
01/12/2018 • 20:20

Δεν χάνει ο ΠΑΟΚ...

Ατσαλάκωτος για 7η συνεχόμενη αγωνιστική παρέμεινε ο ΠΑΟΚ στην Pre League. Με κορυφαία την Εύα Χαντάβα, πέρασε και από την έδρα του Πανιωνίου με 3-0 σετ (25-15, 25-21, 25-20) και έφθασε τους 20 στο πρωτάθλημα και βρίσκεται μόνος πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα.

ΠΑΟΚ, πανηγυρική
01/12/2018 • 20:00
Ολυμπιακός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
01/12/2018 • 19:50

Ζουπάνι και 3-0 Ο Ολυμπιακός

Σμιτ περίμεναν, Ζουπάνι τους προέκυψε. Ο διαγώνιος της Εθνικής στο γήπεδο όπου το καλοκαίρι έκανε τη διαφορά για τη "γαλανόλευκη" ...οργίασε και με 25 δικούς του πόντους (61% αποτελεσματικότητα στην επίθεση) οδήγησε τον Ολυμπιακό σε άνετη επικράτηση με 3-0 σετ (25-20, 25-20, 25-20) επί του Εθνικού στην Αλεξανδρούπολη.

Αρβανίτη
30/11/2018 • 20:19

Επιστροφή με προημιτελικά για Αρβανίτη!

Με δύο νίκες στον Α' όμιλο του μονάστερου τουρνουά της FIVB στη Λιουμπλιάνα, Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη (Νο8) προκρίθηκαν στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

11/12/2018 • 16:23