Ελλάδα, βόλεϊ
05/08/2018 • 23:37

Και τώρα τα επίσημα, 3-1 την Ουκρανία

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα νίκησε για τρίτη φορά τους Ουκρανούς με 3-1 σετ (17-25, 25-20, 33-31, 25-21) και δεύτερη συνεχόμενη ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Εθνική γυναικών
    05/08/2018 • 15:38
      Εθνική Ανδρών
      04/08/2018 • 23:18

Φράγκος και 3-1 η Εθνική

Με τον Ανδρέα Φράγκο να έρχεται από τον πάγκο στο δεύτερο σετ και να δίνει λύσεις σε υποδοχή και επίθεση, η Εθνική νίκησε και πάλι 3-1 σετ (24-26, 25-19, 25-21, 25-21) την Ουκρανία στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας ενόψει των προκριματικών αγώνων του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξήχθη στο "Μ. Παρασκευόπουλος" της Αλεξανδρούπολης.

04/08/2018 • 21:18

Με Βεργίδου και Χαντάβα 3-2 η Εθνική

Τι και αν ο Γκιγέρμο Ναράνχο ξεκούρασε τον βασικό του κορμό. Η ομάδα που παρέταξε στο κλειστό της Νέας Ιωνίας του Βόλου στο δεύτερο φιλικό με την Ρουμανία τον έβγαλε ασπροπρόσωπο.

Εθνική ανδρών
          03/08/2018 • 22:43

Αλάνθαστος Ζουπάνι, 3-1 σετ η Εθνική

Σχεδόν αλάνθαστος ήταν ο Νίκος Ζουπάνι και με 19 πόντους και 70% αποτελεσματικότητα οδήγησε την Εθνική στην νίκη με 3-1 σετ (25-18, 25-18, 24-26, 28-26) στο πρώτο από τα τρία τελευταία της φιλικά προετοιμασίας ενόψει των αγώνων του προκριματικού ομίλου για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Εθνική Γυναικών
            03/08/2018 • 22:22

On fire η Ανθή, 3-1 η Εθνική

Με την Ανθή Βασιλαντωνάκη να έχει 21 πόντους και 61% αποτελεσματικότητα στην επίθεση η Εθνική γυναικών άνοιξε λογαριασμό με νίκη με 3-1 σετ (25-12, 25-20, 21-25, 27-25) επί της Ρουμανίας στο πρώτο φιλικό παιχνίδι ενόψει των προκριματικών του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Ιωνίας Βόλου.