Τα κατάφεραν με ανατροπή οι Αμερικάνοι!

Οι ΗΠΑ κατάφεραν έστω και δύσκολα να πάρουν τη νίκη 3-2 επί της Σερβίας στο ξεκίνημα τους στο παγκόσμιο πρωτάθλημα
13/09/2018 • 01:12
Νίκη με ανατροπή για τις ΗΠΑ!
Οι ΗΠΑ κατάφεραν να επικρατήσουν 3-2 της Σερβίας, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ 2-1. Αυτό ήταν το μοναδικό μέχρι στιγμής παιχνίδι που κρίνεται σε πέντε σετ στη διοργάνωση, η οποία διεξάγεται σε Ιταλία και Βουλγαρία. Ο προπονητής των ΗΠΑ Τζόν Σπίροου, χαρακτήρισε κακό το ματς παρά τα πέντε σετ, ενώ είναι χαρακτηριστικό πως όποια ομάδα κατακτούσε σετ, το έκανε με μεγάλη διαφορά στο σκορ. Οι Αμερικανοί με όπλο την εμπειρία και κορυφαίους σκόρερ τους Άντερσον και Ράσελ με 19 πόντους πήραν το θετικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά τα σετ.

ΗΠΑ - Σερβία 3-2 (15-25, 25-14, 21-25, 25-20, 15-10)
20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

20/11/2018 • 14:40