Άνετα η Εθνική, 3-0 την Γεωργία, φλερτ με την 2η θέση.

Χαμηλή πτήση για την Εθνική, ήττα από Κατάρ

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το Κατάρ "πλήγωσε" την έτσι κι αλλιώς "πληγωμένη " από απουσίες και αποτυχίες Εθνική ομάδα στην πρεμιέρα της στον 3ο όμιλο του World League του βόλεϊ που φιλοξενείται στη Βαρκελώνη.

Ελλάδα, βόλεϊ γυναικών
01/06/2017 • 23:51

"Πλήγωσε" και την Κροατία, 3-0 με super Ανθή

Δύο στα δύο για την Εθνική στον προκριματικό όμιλο του Παγκοσμίου πρωταθλήματος που φιλοξενείται στην Κροατία. Η ομάδα του Ρούση με ψυχή και οργάνωση νίκησε 3-0 σετ (25-21, 25-23, 25-18) την γηπεδούχο Κροατία επιβεβαιώνοντας την ανοδική της πορεία.

Προπόνηση Ελλάδας, βόλεϊ
01/06/2017 • 23:49

Θέλουν ρεβάνς και νίκη πρεμιέρας με το Κατάρ

Να πάρει ρεβάνς για την περσινή ήττα στην Θεσσαλονίκη και μα μπει με το δεξί στη μέση της περιπέτεια στο World League θέλει αύριο (18.30 ΕΡΤ2) η Εθνική ομάδα με αντίπαλο το Κατάρ στο "Palau Olimpic de la Vall d’ Hebron" της Βαρκελώνης.

01/06/2017 • 00:20

Κατάθεση ψυχής για την Ελλάδα, 3-2 την Αυστρία

Ιδανικό ξεκίνημα στον Α' προκριματικό όμιλο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Όσιγιεκ της Κροατίας έκανε η Εθνική μας ομάδα των γυναικών, νικώντας στις λεπτομέρειες με 3-2 σετ (25-18, 20-25, 20-25, 25-21, 15-13) την Ουγγαρία στο πρώτο της παιχνίδι στη διοργάνωση.

Εθνική βόλεϊ γυναικών
29/05/2017 • 21:32
Κουμεντάκης
29/05/2017 • 00:21

Κουμεντάκης: "Δεν ήταν έτοιμη η ομάδα..."

Οι απουσίες παικτών, τα λίγα φιλικά και η μικρή προετοιμασία ήταν τα εμπόδια που σύμφωνα με τον Ραφαήλ Κουμεντάκη στέρησαν από την Εθνική την διάκριση στο τουρνουά πρόκρισης του Παγκοσμίου πρωταθλήματος.