12/09/2018 • 22:46
      Πολωνία, βόλεϊ
      12/09/2018 • 22:35

Αέρας η Πολωνία, 3-1 την Κούβα

Με τους Κουβανούς να κάνουν 35 λάθη, οι Πολωνοί έχοντας διπλάσια μπλοκ (14-7) και τους Ζάλπουκ (20π.) και Κούρεκ (17π.) πρώτους σκόρερ επικράτησαν 3-1 σετ στην Βάρνα σε παιχνίδι του Δ΄ ομίλου του Παγκοσμίου πρωταθλήματος.

Βραζιλία, βόλεϊ
        12/09/2018 • 22:17

Ξεκίνησε η σάμπα στη Βουλγαρία...

Από 12 πόντους είχαν Ουάλας και Ντούγκλας η Βραζιλία έστησε πάρτι κόντρα στην Αίγυπτο την οποία νίκησε 3-0 σετ στο Ρούσε της Βουλγαρίας, στον δεύτερο όμιλο του Παγκοσμίου πρωταθλήματος.

Αγριεμένοι οι Γάλλοι, 3-0 την Κίνα.
          12/09/2018 • 18:25

Αγριεμένοι οι Γάλλοι, 3-0 την Κίνα

Με 23 πόντους του Στεφάν Μπόγερ η Γαλλία έκανε προπόνηση στο πρώτο της ματς στον δεύτερο όμιλο του Παγκοσμίου πρωταθλήματος επικρατώντας 3-0 (25-20, 25-21, 25-17) σετ της Κίνας στην “Arena Monbat”.

Βουλγαρία - Φινλανδία
          09/09/2018 • 22:46
          Παγκόσμιο Πρωτάθλημα βόλεϊ
          09/09/2018 • 22:42

Σεφτέ με 9 μπλοκ, 3-0 η Ιταλία

Μπροστά σε 11.169 φίλους (έσοδα 269.471 Ευρώ!!!) του βόλεϊ που κατέκλυσαν το ιστορικό "Foro Italico" στη Ρώμη και παρουσία του Ιταλού προέδρου Σέρτζιο Ματαρέλα, η Ιταλία νίκησε 3-0 σετ την Ιαπωνία στην πρεμιέρα του 19ου Παγκοσμίου πρωταθλήματος.

Καρακάση
          07/09/2018 • 23:28

Ανατροπή με σούπερ Καρακάση!

Το πανεπιστήμιο του Syracuse νίκησε 3-2 το πανεπιστήμιο του UConn εκτός έδρας με ουσιαστική συμβολή της ελληνίδας πασαδόρου.

Δεν ήταν ικανοποιημένος από το μπλοκ της εθνικής μας ο Ανδρεόπουλος
            16/08/2018 • 00:43

Ανδρεόπουλος: «Θέλουμε δουλειά στο μπλοκ»

Βελτίωση στο μπλοκ, θέλει να δει από τους διεθνείς μας ο κόουτς του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος Δημήτρης Ανδρεόπουλος εν όψει του κρίσιμου σαββατιάτικου αγώνα στη Σουηδία.

Νίκη στην πρεμιέρα των προκριματικών του Πανευρωπαϊκού επί του Λουξεμβούργου για την Ελλάδα
              16/08/2018 • 00:23

Νίκη από επίθεση στην Αλεξανδρούπολη

Με το ποσοστό στην επίθεση να αγγίζει το 64%, η εθνική ομάδα πραγματοποίησε ιδανικό ποδαρικό στον 3o όμιλο του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος βόλεϊ, επικρατώντας στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» της Αλεξανδρούπολης του Λουξεμβούργου με 3-0 σετ, παρουσία 500 φίλων του αθλήματος.