Παγκόσμιο Πρωτάθλημα βόλεϊ
09/09/2018 • 22:42

Σεφτέ με 9 μπλοκ, 3-0 η Ιταλία

Μπροστά σε 11.169 φίλους (έσοδα 269.471 Ευρώ!!!) του βόλεϊ που κατέκλυσαν το ιστορικό "Foro Italico" στη Ρώμη και παρουσία του Ιταλού προέδρου Σέρτζιο Ματαρέλα, η Ιταλία νίκησε 3-0 σετ την Ιαπωνία στην πρεμιέρα του 19ου Παγκοσμίου πρωταθλήματος.

Καρακάση
07/09/2018 • 23:28

Ανατροπή με σούπερ Καρακάση!

Το πανεπιστήμιο του Syracuse νίκησε 3-2 το πανεπιστήμιο του UConn εκτός έδρας με ουσιαστική συμβολή της ελληνίδας πασαδόρου.

Δεν ήταν ικανοποιημένος από το μπλοκ της εθνικής μας ο Ανδρεόπουλος
    16/08/2018 • 00:43

Ανδρεόπουλος: «Θέλουμε δουλειά στο μπλοκ»

Βελτίωση στο μπλοκ, θέλει να δει από τους διεθνείς μας ο κόουτς του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος Δημήτρης Ανδρεόπουλος εν όψει του κρίσιμου σαββατιάτικου αγώνα στη Σουηδία.

Νίκη στην πρεμιέρα των προκριματικών του Πανευρωπαϊκού επί του Λουξεμβούργου για την Ελλάδα
      16/08/2018 • 00:23

Νίκη από επίθεση στην Αλεξανδρούπολη

Με το ποσοστό στην επίθεση να αγγίζει το 64%, η εθνική ομάδα πραγματοποίησε ιδανικό ποδαρικό στον 3o όμιλο του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος βόλεϊ, επικρατώντας στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» της Αλεξανδρούπολης του Λουξεμβούργου με 3-0 σετ, παρουσία 500 φίλων του αθλήματος.

Ο Αμαράλ Ντάντε
        12/08/2018 • 12:40

Υποψήφιος βουλευτής ο Ντάντε!

Από τα φιλέ και τους παγκόσμιους και Ολυμπιακούς τίτλους στη Βουλή. Ο Αμαράλ Ντάντε βάζει υποψηφιότητα για βουλευτής στην Βραζιλία και ήδη παρουσίασε το πρώτο του βίντεο για να πείσει τους συμπατριώτες του.

Ο Ντάντε
          11/08/2018 • 15:27

Θα «καρφώνει» στην Βουλή ο Ντάντε

Από τα τάραφλεξ και τον φιλέ στον στίβο της πολιτικής. Ο Αμαράλ Ντάντε μετά το τέλος μια τεράστιας καριέρας στα γήπεδα του βόλεϊ, αποφάσισε ν’ ασχοληθεί με την πολιτική.

Εθνική βόλεϊ
            04/08/2018 • 05:11

Νίκη με 3-1 επί της Ρουμανίας

Στο πρώτο φιλικό παιχνίδι στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Ιωνίας Βόλου, η εθνική ομάδα γυναικών επικράτησε με 3-1 σετ της Ρουμανία. Οι αθλήτριες του Ομοσπονδιακού τεχνικού Γκιγιέρμο Ναράνχο είχαν την ευκαιρία να δώσουν τον πρώτο τους αγώνα και να ξεμουδιάσουν, μετά από σχεδόν τρεις εβδομάδες διπλών προπονήσεων.

04/08/2018 • 02:09

Φιλική νίκη για την Εθνική Ανδρών

Την πρώτη της νίκη εναντίον της Ουκρανίας στα τρία τελευταία της φιλικά προετοιμασίας ενόψει των αγώνων του προκριματικού ομίλου για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα σημείωσε στο "Μ. Παρασκευόπουλος" της Αλεξανδρούπολης η Εθνική ανδρών.

Καραμπέτσος, Εθνική βόλεϊ
                02/08/2018 • 18:04
                  Ήττα από Ισπανία.
                  29/06/2018 • 17:35
                    Ο Ντίμα Φιλίποφ
                    26/06/2018 • 06:55

Φιλίποφ: "Μπορούμε να νικήσουμε τη Γαλλία"

Ο Ντίμα Φιλίποφ σε δηλώσεις του στην ιστοσελίδα της Ε.Ο.ΠΕ. τόνισε ότι το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα μπορεί να κερδίσει τους "τρικολόρ", ενώ ο πασέρ της "Γαλανόλευκης", ανέφερε ότι η Εθνική ομάδα αξίζει μια θέση στα ημιτελικά.

Η Εθνική ομάδα Βόλεϊ στους Μεσογειακούς Αγώνες της Ισπανίας
                      26/06/2018 • 05:06

Συγχαρητήρια της Ε.Ο.ΠΕ στην Εθνική

Η Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης εξέδωσε συγχαρητήρια ανακοίνωση, μετά την πρόκριση της Εθνικής Ανδρών στα προημιτελικά των Μεσογειακών Αγώνων της Ισπανίας.

14/11/2018 • 10:51