28/10/2018 • 21:35
    Παναθηναϊκός, γυναίκες
    28/10/2018 • 21:07

Δυνατός Παναθηναϊκός, 3-0 τα Βριλήσσια

Η υπέροχη του Παναθηναϊκού σε σερβίς (14 άσσοι) και μπλοκ (10) συνδυασμό με τα 30 λάθη του ΦΟ Βριλησσίων χάρισαν στο "τριφύλλι" την πρώτη νίκη στο παιχνίδι που έκλεισε την 2η αγωνιστική της Pre League.

Η Κωνσταντίνα Πατέλη
    28/10/2018 • 14:08
      Μαρκόπουλο, πανηγυρική
      27/10/2018 • 23:16

Survivor Μαρκόπουλο, 3-2 από 0-2 τον Πορφύρα

Με την απούσα Survivor Bιργινία Δικαιούλια στην εξέδρα το Μαρκόπουλο βρήκε δύναμη και ψυχικά αποθέματα προκειμένου να ανατρέψει το εις βάρος του 0-2 και να νικήσει 3-2 σετ (20-25, 23-25, 28-26, 26-24, 15-12) τον Πορφύρα στην 1η αγωνιστική της Volleyleague Γυναικών σε αγώνα που κράτησε 124 λεπτά.

Ηλιούπολη - Θέτις
      27/10/2018 • 23:08

Με Μανωλίνα πέρασε από τα Ιλίσια η Θέτιδα

Με τοπ σκόρερ την Μανωλίνα Κωνσταντίνου που είχε 18 πόντους η Θέτιδα Βούλας επικράτησε με 3-0 σετ (26-24, 25-15, 25-17) του Ηλυσιακού στην πρεμιέρα της Volleyleague Γυναικών. Σημείο κλειδί του ματς η ανατροπή από 24-21 σε 26-24 για την Θέτιδα.

Αίας - Ηλιούπολη
      27/10/2018 • 23:00

Έπιασε 31 ο θηλυκός …Τζούριτς, ροντέο στην Ηλιούπολη

Σε ματς επεισοδιακό που έσπασαν καρδιές ο Αίας Ευόσμου με την Μαρτίνα Γκούιτζι-Τζούριτς να πιάνει ...31 κέρδισε στην Ηλιούπολη με 3-2 σετ (26-24, 21-25, 17-25, 25-21, 16-14) την γηπεδούχο ομάδα. Ήταν η πρώτη νίκη για την ομάδα της Θεσσαλονίκης στην Ηλιούπολη μετά από από ήττες με 3-1 στην ίδια έδρα τα 3 τελευταία χρόνια.

Εθνικός - Παμβοχαϊκός
      27/10/2018 • 22:50
      ΠΑΟΚ
      27/10/2018 • 22:41

Παρουσία Σαββίδη, 3-0 ο ΠΑΟΚ τον Ηρακλή

Την δεύτερη φετινή του νίκη (η πρώτη ήταν στο Λιγκ Καπ) επί του Ηρακλή με το ίδιο σκορ 3-0 σετ (25-20, 25-17, 25-19) πέτυχε ο ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης επί του Ηρακλή.

Ολυμπιακός - Άρης
      27/10/2018 • 22:33

Άρης να …γουστάρεις, 3-2 έσπασε το αήττητο του Ολυμπιακού

Με το …καλησπέρα στο πρωτάθλημα ο Άρης έδειξε τις …άγριες διαθέσεις του. Οι «κιτρινόμαυρες», με MVP την Μοντάνιο (25π.) και άψογες τις Πίττα (6 άσσοι, 4 μπλοκ) και Χουντίμα (18π.), άλωσαν με 3-2 σετ (25-11, 14-25, 25-21, 18-25, 15-13) το απόρθητο μέχρι απόψε κάστρο του Ολυμπιακού.

Ολυμπιακός - Κομοτηνή
      27/10/2018 • 18:32
      Σάσκια Χίπε, Ολυμπιακός
      26/10/2018 • 18:12

Άρωμα γυναίκας στο φιλέ (pics)

Το πρωτάθλημα της Volleyleague Γυναικών αρχίζει και η εξέδρα πλημμυρίζει, αν το θέαμα είναι ανάλογο των κοριτσιών στις εντυπωσιακές φωτογραφίες παρουσίασης των δώδεκα ομάδων.

06/11/2018 • 16:34