Ο Μάριν Λέσκοφ
07/08/2018 • 12:33

Με Λέσκοφ ο Φοίνικας στην πάσα

Στην δοκιμασμένη στην Ορεστιάδα και αξιόπιστη λύση του Μάριν Λέσκοφ προχώρησε ο Φοίνικας Σύρου για την θέση του πασαδόρου.

Μάτιου και Μπάκα
06/08/2018 • 22:10

Χρυσό για Μάτιου και Μπάκα

Το δεύτερό τους χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Κ19 στο πανελλήνιο πρωτάθλημα beach volley κατέκτησαν στην παραλία Ραχών Διονυσία Μάτιου και Έλενα Μπάκα.

Και τώρα τα επίσημα, 3-1 την Ουκρανία

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα νίκησε για τρίτη φορά τους Ουκρανούς με 3-1 σετ (17-25, 25-20, 33-31, 25-21) και δεύτερη συνεχόμενη ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Εθνική γυναικών
    05/08/2018 • 15:38
      Εθνική Ανδρών
      04/08/2018 • 23:18

Φράγκος και 3-1 η Εθνική

Με τον Ανδρέα Φράγκο να έρχεται από τον πάγκο στο δεύτερο σετ και να δίνει λύσεις σε υποδοχή και επίθεση, η Εθνική νίκησε και πάλι 3-1 σετ (24-26, 25-19, 25-21, 25-21) την Ουκρανία στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας ενόψει των προκριματικών αγώνων του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξήχθη στο "Μ. Παρασκευόπουλος" της Αλεξανδρούπολης.

04/08/2018 • 21:18

Με Βεργίδου και Χαντάβα 3-2 η Εθνική

Τι και αν ο Γκιγέρμο Ναράνχο ξεκούρασε τον βασικό του κορμό. Η ομάδα που παρέταξε στο κλειστό της Νέας Ιωνίας του Βόλου στο δεύτερο φιλικό με την Ρουμανία τον έβγαλε ασπροπρόσωπο.

Εθνική βόλεϊ
          04/08/2018 • 05:11

Νίκη με 3-1 επί της Ρουμανίας

Στο πρώτο φιλικό παιχνίδι στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Ιωνίας Βόλου, η εθνική ομάδα γυναικών επικράτησε με 3-1 σετ της Ρουμανία. Οι αθλήτριες του Ομοσπονδιακού τεχνικού Γκιγιέρμο Ναράνχο είχαν την ευκαιρία να δώσουν τον πρώτο τους αγώνα και να ξεμουδιάσουν, μετά από σχεδόν τρεις εβδομάδες διπλών προπονήσεων.

04/08/2018 • 02:09

Φιλική νίκη για την Εθνική Ανδρών

Την πρώτη της νίκη εναντίον της Ουκρανίας στα τρία τελευταία της φιλικά προετοιμασίας ενόψει των αγώνων του προκριματικού ομίλου για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα σημείωσε στο "Μ. Παρασκευόπουλος" της Αλεξανδρούπολης η Εθνική ανδρών.

Εθνική ανδρών
              03/08/2018 • 22:43

Αλάνθαστος Ζουπάνι, 3-1 σετ η Εθνική

Σχεδόν αλάνθαστος ήταν ο Νίκος Ζουπάνι και με 19 πόντους και 70% αποτελεσματικότητα οδήγησε την Εθνική στην νίκη με 3-1 σετ (25-18, 25-18, 24-26, 28-26) στο πρώτο από τα τρία τελευταία της φιλικά προετοιμασίας ενόψει των αγώνων του προκριματικού ομίλου για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Εθνική Γυναικών
                03/08/2018 • 22:22

On fire η Ανθή, 3-1 η Εθνική

Με την Ανθή Βασιλαντωνάκη να έχει 21 πόντους και 61% αποτελεσματικότητα στην επίθεση η Εθνική γυναικών άνοιξε λογαριασμό με νίκη με 3-1 σετ (25-12, 25-20, 21-25, 27-25) επί της Ρουμανίας στο πρώτο φιλικό παιχνίδι ενόψει των προκριματικών του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Ιωνίας Βόλου.

09/05/2018 • 16:07