Όλη η επικαιρότητα από τον κόσμο του βόλεϊ, "σερβίρεται" στο φιλέ των καναλιών novasports από τους Παντελή Λώλη και Ισίδωρο Πρίντεζη.

03/12/2018 • 23:16
    Από το Παμβοχαϊκός-Παναθηναϊκός
    03/12/2018 • 23:07

Στην ...έδρα του 3-0 ο Παναθηναϊκός τον Παμβοχαϊκό

Με την συνηθισμένη βοήθεια των 200 φίλων του που μετέτρεψαν για μια ακόμη φορά σε …Κυψέλη το κλειστό στο Βραχάτι, ο Παναθηναϊκός με ισχυρό σερβίς πέρασε ατσαλάκωτος από την Πελοπόννησο, επικρατώντας με σχετική άνεση 3-0 σετ (25-21, 25-18, 25-20) του Παμβοχαϊκού.

ΠΑΟ
    02/12/2018 • 22:39

Προσπέρασε και τον ΖΑΟΝ ο Παναθηναϊκός

Με 4 παίκτριες να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων (Οικονομίδου 24, Κοσμά 19, Νούσια 14, Κελεσίδη 10) και με υπεροχή στο μπλοκ (15-9) ο Παναθηναϊκός πανηγύρισε στο Ζηρίνειο την έκτη του συνεχόμενη νίκη στην Pre League.

ΑΕΚ, βόλεϊ
    02/12/2018 • 21:08

Νίκη βάλσαμο με 3-2 της ΑΕΚ στη Σύρο

Την μεγαλύτερη φετινή της νίκη στην Volleyleague – μέχρι την επόμενη – πέτυχε η ΑΕΚ στη Σύρο επί του Φοίνικα. Μετά από σούπερ ντέρμπι 2,5 ωρών η Ένωση έχοντας πρωταγωνιστή τον Ιρανό πασαδόρο Φαρχάντ Σαλαφζούν επικράτησε 3-2 σετ (20-25, 25-15, 18-25, 25-21, 15-12) του Φοίνικα με πρώτους σκόρερ τους Τζιουμάκα και Στοΐλοβιτς (αμφότεροι πήραν από 18 πόντους).

Ολυμπιακός, βόλεϊ γυναικών
    02/12/2018 • 20:45

Ο καλύτερος Ολυμπιακός 3-0 τον Πανναξιακό

Στην καλύτερή του φετινή εμφάνιση στο πρωτάθλημα, ο Ολυμπιακός με MVP την αρχηγό του, Στέλλα Χριστοδούλου (9 π., 2 άσσοι, 1 μπλοκ) και τοπ σκόρερ την Σάσκια Χίπε (20π., 49% αποτελεσματικότητα στην επίθεση) επιβλήθηκε 3-0 σετ (25-11, 25-17, 26-24) του Πανναξιακού ο οποίος υποχρεώθηκε στην πρώτη ήττα στην φετινή Volleyleague.

Βίκυ Αρβανίτη - Πέννυ Καραγκούνη
    02/12/2018 • 20:20

Χρυσές Βίκυ και Πένυ στην Λιουμπλιάνα!

Επιβεβαίωσαν τα προγνωστικά και κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο μονάστερο τουρνουά της FIVB που διεξήχθη στη Λιουμπλιάνα. Η χρονιά για την Βίκυ Αρβανίτη και την Πένυ Καραγκούνη ξεκίνησε ιδανικά.

Τελικός στις 17.45 για Αρβανίτη, Καραγκούνη.
    02/12/2018 • 16:16

Τελικός στις 17.45 για Αρβανίτη, Καραγκούνη

Επιστροφή στα τουρνουά της FIVB μετά από 2 χρόνια απουσίας για Αρβανίτη, Καραγκούνη και πρόκριση στον τελικό του τουρνουά ενός αστεριού που φιλοξενείται στη Λιουμπλιάνα.

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού
    02/12/2018 • 13:44
    Θέτιδα - Πορφύρας
    01/12/2018 • 23:02

Τρένο η Θέτιδα, 3-0 τον Πορφύρα

Πέντε νίκες σε επτά ματς συμπλήρωσε η Θέτιδα. Η ομάδα της Βούλας επικράτησε άνετα 3-0 σετ στον Πειραιά του Πορφύρα με τέσσερις αθλήτριες με διψήφιο αριθμό πόντων.

ΑΕΚ, πανηγυρική
    01/12/2018 • 22:53

Τρίποντο για την ΑΕΚ

Με Τοτσίδου και Χρήστου να έχουν από 14 πόντους η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 σετ (25-14, 25-21, 26-24) του ΑΟ Λαμίας στο κλειστό σχολικό Νέας Φιλαδέλφειας. Η Ένωση πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης και ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας στο -2 τον ΑΟΛ.

04/12/2018 • 16:04