22/01/2017 • 23:39

Σούπερ Μερτέκη, 3-0 ο Παναθηναϊκός τον Άρη

Με την Μερτέκη σε μεγάλη μέρα ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε με 3-0 (25-11, 25-20, 25-22) του Άρη στο κλειστό τους Μετς με την ομάδα του Καζάζη να φθάνει τους 36 βαθμούς (2η θέση) ενώ οι Θεσσαλονικείς παρέμειναν στους 20 (7η θέση).

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Α.Ο. Θήρας
22/01/2017 • 23:28

Ελπίδα σωτηρίας, γκέλαρε ο ΑΟ Θήρας

Δίποντο σωτηρίας για την Ελπίδα Αμπελοκήπων η οποία νίκησε 3-2 σετ (25-20, 25-27, 25-22, 26-28, 15-8) τον ΑΟ Θήρας που έδειξε χωρίς την Γεωργιάδου (υπέστη διάστρεμμα με το Μαρκόπουλο) αδυναμίες στην Θεσσαλονίκη.

ΠΑΟΚ
22/01/2017 • 22:26

Όρθιος στην Χαλκίδα ο ΠΑΟΚ με Τακουρίδη και Σαφράνοβιτς

Με παίκτη της τελευταίας στιγμής τον Σαφράνοβιτς, αποτελεσματικό τον Τακουρίδη και ποιοτικό Ντάντε ο ΠΑΟΚ "ίδρωσε" αλλά νίκησε με 3-1 σετ (25-17, 20-25, 25-17, 25-22) τον Ηρακλή Χαλκίδας που παρά τις απουσίες των Τάπια και Ρενάν στάθηκε καλά στα δύο δύο πρώτα σετ αλλά δεν πήρε κάποιο βαθμό και έμεινε στους 6 μαζί με την Κύζικο Νέας Περάμου.

Ηλιούπολη
21/01/2017 • 23:14

Αφεντικό στα Νότια η Ηλιούπολη

Ένα ακόμη δίποντο στο δρόμο για την οκτάδα πρόσθεσε στο σακούλι της η Ηλιούπολη που βγήκε νικήτρια με 3-2 σετ (23-25, 25-21, 25-19, 20-25, 16-14) από το ντέρμπι των Νοτίων Προαστείων με αντίπαλο την Θέτιδα στη Βούλα.

Μακεδόνες Αξιού
21/01/2017 • 23:04

Τρίποντο οι Μακεδόνες, νέα ήττα για την ΑΕΚ

Στην 5η θέση της βαθμολογίας με Τετάρτη σερι5νικη σκαρφάλωσαν οι Μακεδόνες Αξιού μετά την επικράτηση με 3-1 σετ (25-16, 25-20, 19-25, 25-23) της μαχητικής ΑΕΚ και μετά την ήττα του ΑΟ Μαρκοπούλου από τον Ολυμπιακό.

Ολυμπιακός, γυναίκες
21/01/2017 • 22:54

Πέρασε και από το Μαρκόπουλο ο Ολυμπιακός

Με το γκάζι πατημένο στο τέρμα ο Ολυμπιακός πέρασε με 3-0 σετ (25-19, 25-18, 25-17) και το εμπόδιο του Μαρκόπουλου στα Μεσόγεια με την ομάδα του Κοβάτσεβιτς να αποδεικνύει ότι βρίσκεται σε μεγάλη φόρμα.

Με Χριστόφα τρίποντο ο Ηρακλής, αυτοκτόνησε η Κύζικος

Στην γεμάτη Μίκρα με τους φίλους του Ηρακλή να στηρίζουν έμπρακτα την ομάδα τους στην δύσκολη περίοδο που διανύει ο "γηραιός" νίκησε 3-1 σετ (25-21, 23-25, 25-21, 30-28) την Κύζικο και κρατήθηκε στην 4η θέση μαζί με τον Φοίνικα και την Κηφισιά και έναν βαθμό μπροστά από τον Παμβοχαϊκό.

Ορεστιάδα-Φοίνικας
21/01/2017 • 21:20
Παναθηναϊκός, βόλεϊ
21/01/2017 • 20:34

Άριστος Παναθηναϊκός, «σκόρπισε» τον Παμβοχαϊκό στην Κυψέλη (video)

Τις αρετές του και τον πλουραλισμό του σε όλους τους τομείς έδειξε εμφατικά και πάλι ο Παναθηναϊκός ο οποίος μετέτρεψε σε υγιεινό περίπατο το ντέρμπι με τον Παμβοχαϊκό τον οποίο νίκησε σε 71 λεπτά 3-0 σετ (25-14, 25-22, 25-12).

Ολυμπιακός, βόλεϊ
21/01/2017 • 17:20

Στο ρελαντί ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Εθνικό

Με πολύ καλή υποδοχή και με κορυφαίο σκόρερ τον Σέρβο Τσούπκοβιτς ο Ολυμπιακός έγραψε την 14η συνεχόμενη του νίκη στην Volleyleague επικρατώνας ...σβηστά 3-0 σετ (25-19, 25-18, 25-17) του Εθνικού Αλεξανδρούπολης.