03/12/2016 • 23:58

Χαλαρά ο ΑΟ Θήρας τον Αίαντα

Χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα και με τον αντίπαλο να έχει απουσίες ο ΑΟ Θήρας επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα και επιβλήθηκε με 3-0 σετ (25-17, 25-13, 25-13) του Αίαντα Ευόσμου στην 9η στροφή του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

Μαρκόπουλο, βόλεϊ γυναικών, πανηγυρική
03/12/2016 • 23:42

Δύσκολα το Μαρκόπουλο με την Ηλιούπολη

Πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό 3-1 σετ (27-29, 25-21, 25-10, 26-24) το Μαρκόπουλο νίκησε την Ηλιούπολη σε ένα από τα πιο ενδιαφέροντα ματς της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

Προπόνηση του Ολυμπιακού με Άρη

Με την Χριστοδούλου να μοιράζει με ισορροπία το παιχνίδι (Μαλασάι, Λαζάρεβιτς, Λαμπρούση, Τσίμα τελείωσαν με διψήφιο αριθμό πόντων) ο Ολυμπιακός κατέκτησε ακόμα ένα «τρίποντο» στην κούρσα του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών, επικρατώντας καθαρά με 3-0 σετ (25-17, 25-19, 25-14) του Άρη.

Πανναξιακός
03/12/2016 • 22:42

Με σερβίς και Φρέσκο τρίποντο ο Πανναξιακός

Με τρίποντο πέρασε από την δύσκολη έδρα των Μακεδόνων ο Πανναξιακός. Η ομάδα του Ρούση με όπλο το σερβίς (Οικονομίδου) και έχοντας σε πολύ καλή μέρα την Φρέσκο νίκησε με 3-1 σετ (25-20, 22-25, 25-11, 25-18) και παρέμεινε στα ψηλά βαθμολογικά σκαλοπάτια.

ΑΕΚ βόλεϊ γυναικών
03/12/2016 • 22:08

Νέα ήττα για την ΑΕΚ, "διπλό" της Θέτιδας

Και η νεοφώτιστη Θέτιδα Βούλας πέρασε από την έδρα της ΑΕΚ. Παρά το γεγονός ότι η Ένωση άλλαξε προπονητή και με τον Σαμαρά στον πάγκο της έκανε την καλύτερη εμφάνιση της, ωστόσο δεν μπόρεσε να πάρει ούτε σετ από την Θέτιδα.

Παμβοχαϊκός
03/12/2016 • 20:29

«Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε» ο Παμβοχαϊκός

Με τον αέρα της καλύτερης ομάδας ο Παμβοχαϊκός έκανε επίδειξη δύναμης κόντρα στην Κύζικο στο Βραχάτι. Η ομάδα του Δεληκώστα χρειάστηκε 76 μόλις λεπτά για να νικήσει 3-0 σετ (25-16, 25-19, 25-23) την Κύζικο έχοντας όπλο το σερβίς και την επίθεση.

Εθνικός
03/12/2016 • 19:24

"Τυφώνας" Εθνικός, «σάρωσε» 3-0 τον Φοίνικα

Με σκόρερ τον Παλέντζα και στηρίγματα τους Βανέγκας και Στίγγα ο Εθνικός έστησε πάρτι στην πρεμιέρα της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volley League «Πάμε Στοίχημα» απέναντι στον Φοίνικα τον οποίο νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-18, 25-21, 25-23).

Οι παίκτριες της Βάσας
03/12/2016 • 12:33
    Ο Λίμπερμαν Αγκάμεζ στο μαιευτήριο
    03/12/2016 • 11:29

Daddy cool ο Αγκάμεζ

Με το μυαλό στη νέα μπέμπα του θα παίξει την Δευτέρα το πρώτο ντέρμπι αιωνίων με τον Παναθηναϊκό ο Λίμπερμαν Αγκάμεζ.

Οι παίκτριες του Αρχέλαου Κατερίνης
    02/12/2016 • 16:57

Ήττα του Αρχέλαου στη Βέροια

Ο Αρχέλαος ηττήθηκε από τον Ποσειδώνα Βέροιας με 3-1 σετ, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική της Β' φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών.