26/03/2017 • 23:21

Πρόβα ημιτελικών με νικητή τον Παναθηναϊκό

Πρόβα τζενεράλε ενόψει ημιτελικών έκαναν Παναθηναϊκός και Πανναξιακός στην αυλαία της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος της Α1 βόλεϊ γυναικών. Οι "πράσινες" νίκησαν με 3-1 σετ (25-19, 25-16, 23-25, 25-21) με τις δυο ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού τους για τα πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Πλέι οφ Volley League
26/03/2017 • 21:33
Φοίνικας Σύρου
26/03/2017 • 20:46

Χίτσκοκ στη Σύρο, 3-2 ο Φοίνικας τον Παναθηναϊκό

Σε ένα από τα πιο χορταστικά, αμφίρροπα και ανατρεπτικά ματς της 22ης αγωνιστικής ο Φοίνικας νίκησε 3-2 σετ (21-25, 18-25, 26-24, 30-28, 16-14) τον Παναθηναϊκό και πλέον οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν και πάλι στα πλέι οφ καθώς οι Συριανοί πήραν την 6η θέση και οι «πράσινοι» την 3η θέση.

ΠΑΟΚ
26/03/2017 • 20:29

Το γύρισε ο ΠΑΟΚ, 4ος ο Παμβοχαϊκός

Happy end και για τον 4ο της βαθμολογίας Παμβοχαϊκό και για τον 2ο ΠΑΟΚ είχε το ματς στο Βραχάτι. Οι πρωταθλητές αν και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 σετ κατάφεραν με αντεπίθεση διαρκείας να νικήσουν με 3-2 σετ και να εξασφαλίσουν την προνομιούχο δεύτερη θέση στην κανονική περίοδο.

Ηρακλής Χαλκίδας
26/03/2017 • 20:19

"Διπλό" της Χαλκίδας στην Πάτρα (video)

Ραντεβού το προσεχές γήπεδο και πάλι στην Πάτρα έδωσαν Παναχαϊκή και Ηρακλής Χαλκίδας με την φιλοξενούμενη ομάδα να πηγαίνει με ψυχολογικό αβαντάζ στα πλέι άουτ μετά τη νίκη της με 3-2 σετ (25-23, 19-25, 15-25, 27-25, 15-10).

Ηρακλής-Κηφισιά
26/03/2017 • 20:00

Με Παπαγγελόπουλο πέρασε η Κηφισιά (video)

Με MVP τον Νικόλα Παπαγγελόπουλο η Κηφισιά νίκησε στη Μίκρα τον Ηρακλή με 3-1 σετ (25-20, 25-18, 26-28, 25-17) και πήρε την 5η θέση στην κανονική περίοδο πίσω από τον Παμβοχαϊκό τον οποίο και θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ.

Κύζικος-Ολυμπιακός
26/03/2017 • 19:41
Εθνικός, βόλεϊ
26/03/2017 • 19:22

Με ΠΑΟΚ ο Εθνικός, στην Α2 η Ορεστιάδα (video)

Εβδομήντα τρία λεπτά κράτησε το μαρτύριο της τελευταίας παράστασης της Ορεστιάδας στην Volleyleague. Ο Εθνικός στο άδειο "Νίκος Σαμαράς" νίκησε την Ορεστιάδα με 3-0 σετ (25-19, 25-13, 25-21) αλλά παρά το τρίποντο έμεινε στην 7η θέση της κανονικής περιόδου και στα πλέι οφ θα αντιμετωπίσει με μειονέκτημα έδρας τον ΠΑΟΚ.

Λεπτό προς λεπτό οι αγώνες της Volley League.
26/03/2017 • 18:00
Ο Ζλάτκο Πούλκο
25/03/2017 • 22:50
Άρης, βόλεϊ γυναικών
25/03/2017 • 22:07

Τίτλοι τέλους για την Κις, 3-2 ο Άρης

Με την Κάταλιν Κις να κρεμάει τα παπούτσια της ο Άρης αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στα σετ από την Ελπίδα νίκησε με 3-2 σετ (14-25, 25-14, 24-26, 25-15, 15-11) καταλαμβάνοντας την 5η θέση στην τελική κατάταξη

Αίας, βόλεϊ γυναικών
25/03/2017 • 21:58
Α.Ο Θήρας
25/03/2017 • 20:15

Επιστροφή στην Α2 για την Θέτιδα

Γλυκόπικρη ήταν η γεύση της νίκης της Θέτιδας Βούλας επί του ΑΟ Θήρας. Η ομάδα των Νοτίων Προαστίων μπορεί να επικράτησε 3-0 σετ (25-17, 25-15, 25-13) του περσινού φιναλίστ του πρωταθλήματος, νίκη που όμως δεν αρκούσε για την παραμονή της στη μεγάλη κατηγορία με τον Αίαντα Ευόσμου να παραμένει οριστικά στα μεγάλα σαλόνια.